В разгара на лятото търсим прохлада в планините, а месеците юли и август са най-натоварени за хотелите и местата за настаняване по горното поречие на Арда. Нова панорамна гледка ще привлича летуващите по пътеките на Западните Родопи. На 6 юли ще бъде открита панорамна вишка – "Лиса гора", в близост до село Могилица, разположено на над 920 м. надморска височина и на 30-ина километра югозападно от Смолян.
"Туристическата наблюдателна кула се намира на връх край Могилица, от който се разкрива неповторима гледка към Високи Западни Родопи, а в ясно време се вижда част от Пирин, както и гръцките планини Пангео и Фалакро", съобщава за БТА Аделин Голев от Туристическото дружество "Крепостта – Могилица".
Идеята за новата туристическа забележителност е на Аделин Голев, Данаил Хаджиев и младежите от местното туристическо дружество. Те изграждат вишката с помощта на съмишленици, приятели, местни жители и туристи, посещавали през годините Родопите. Гледката от върха е уникална, очакваме да се превърне в една от водещите туристически сензации в района, допълва Аделин Голев.
Няколко туристически маршрута водят към панорамната вишка, посочва кметът на Могилица Милко Кисьов, според когото в района вече се усеща активизиране на туристическия поток в началото на летния сезон. Една от предпочитаните туристически забележителности край Могилица е уникалната за Балканите панорамна площадка със стъклен под – "Върхът" – на 1350 м надморска височина.
Любопитен факт е, че от откриването ѝ през 2020 г. досега над десет влюбени двойки са избрали именно това спиращо дъха място, за да се врекат във вечна вярност. Не е изключено и новата наблюдателна площадка "Лиса гора" да бъде свидетел на съдбовни обещания, но преди всичко ще е място, което ни кара да затаим дъх пред величието на Природата.
Вижте още:
Снимки: facebook.com/kreposttamogilitsaХубавите есенни дни са прекрасно време за разходка сред дюкянчетата на Самоводската чаршия във Велико Търново. Чаршията възниква в средата на XIX век, когато на улицата излагат своята продукция земеделци от околните села. Появяват се и занаятчийски..
Те радват окото, сбъдват желания и лекуват. Хиляди пясъчни колони, малки и големи, наподобяващи хора, растения или митични животни, са осеяли обширна територия от 50 кв. км в околностите на град Варна. Произходът им до ден днешен не е напълно..
Стари български села с уютни къщи за гости, тишина, разходки сред природата и вкусна домашна храна. Селският туризъм се превръща в предпочитан форма на отдих, особено сред семейства и млади хора, които избират природосъобразния начин на..
България, разположена в центъра на древни цивилизации, предлага впечатляващи исторически забележителности, заобиколени от най-добрите черноморски..