Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ще се редуват слънце и облаци, ще превалява, предимно над Западна България

Снимка: БГНЕС

В сряда минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 8°. През деня от запад на изток ще има временни увеличения на облачността и на изолирани места в западните райони преди обяд е възможно да превали слабо. Ще има и слънчеви часове, но около и след обяд ще се развие и купесто-дъждовна облачност и на повече места в западната половина от страната ще превали. Повишава се вероятността за градушки. Максималните температури ще са между 22 и 27°, в столицата ще е около 23°.

В планините преди обяд облачността ще е разкъсана, след обяд купесто-дъждовна. Ще има кратки валежи от дъжд, придружени с гръмотевици, на повече места в западните масиви. Ще духа умерен и силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще е около 17°, на 2000 м - около 10°.

По Черноморието ще е слънчево с разкъсана облачност. Ще духа до умерен югоизточен вятър. Максималните температури на въздуха ще са от 18 до 23°. Температурата на морската вода е 12-17°. Вълнението на морето ще е 2 бала.

В четвъртък в по-голямата част от страната ще има и слънчеви часове, но ще се развива и купесто-дъждовна облачност. На места, главно в Северна България и планинските райони ще превали и прегърми. Температурите ще се повишат още от 25 до 30°.

На Балканите над северозападната част от полуострова, а след обяд и над цялата западна половина ще се развива купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици. По адриатическото крайбрежие валежите ще са интензивни и значителни по количество. В източните райони ще е слънчево, но облачността и там ще нараства.

В Атина ще е 30°, в Букурещ ще е 25°, в Белград ще е 23° в Истанбул се очакват до 24°.

В Европа над западната и централната част на континента облачността ще е значителна, след обяд купесто-дъждовна. На много места ще има кратки валежи от дъжд с гръмотевици. Слънчево ще е над крайните северни райони на Германия и Бенелюкс, както и на Пиренейския п-ов. Кратки дъждове и гръмотевични бури ще има на много места в Европейска Русия. С нахлуване на студен въздух от север на Скандинавския п-ов валежите ще са примесени със сняг.

В Рим ще е до 21°. В Мадрид се очакват 29°. В Париж ще е до 20°, в Лондон - 19°. В Берлин термометрите ще сочат до 22°. За Москва прогнозата е за 18°.

В Торонто ще е до 13° с дъждове. В Ню Йорк ще превали и ще е до 14°. В Чикаго ще е до 14° и дъждовно. В Лос Анжелис ще е слънчево до 31°.

Снимка: БГНЕС

Редактор: Иво Иванов

По публикацията работи: Диана Цанкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 19 юни 2025 г.

В "България днес" на 19 юни слушайте: 03:38 – Десетдневното летуване за децата от Цариброд на българското Черноморие организира и тази година Културно-информационният център в сръбския град, предава двуезичната Радио – телевизия Цариброд 09:54..

публикувано на 19.06.25 в 19:00

В петък – температурите ще се понижат, ще превали, възможни са градушки

В петък , 20 юни,   минималните температури ще са от 15 до 21°, в София – 17°. Преди обяд ще бъде слънчево. Около и след пладне ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места, главно в Южна и Източна България, ще има..

публикувано на 19.06.25 в 18:25

CNN нареди шопската салата сред най-добрите в света

Българската шопска салата си спечели място сред 24-те най-добри салати в света според нова класация, публикувана от CNN, предаде БГНЕС. Свежото и цветно ястие, обичано из Югоизточна Европа, зае достойно място редом с всепризнати класики като..

публикувано на 19.06.25 в 17:40