С драматичен обрат Григор Димитров победи Даниил Медведев в Индиън Уелс

Григор Димитров надигра световния номер 2 Даниил Медведев от Русия с 4:6, 6:4 и 6:3 в осминафиналите на тенис турнира от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс. Димитров, който загуби в тази фаза от същия съперник през август в Синсинати, този път в..

публикувано на 14.10.21 в 09:40

България надигра Северна Ирландия с 2:1

Българският национален отбор по футбол успя да победи като домакин в София гостите от Северна Ирландия, след като първото полувреме губеше с 0:1. Пред погледа на президента Румен Радев отборът спечели двубоя от група С в зона Европа за световните..

публикувано на 13.10.21 в 09:15

Борислав Михайлов остава начело на българския футбол

Борислав Михайлов беше преизбран за президент на Българския футболен съюз в изключително оспорван вот. Досегашният ръководител на родния футбол спечели с  241 гласа  срещу основния си опонент Димитър Бербатов, за когото гласуваха  230 делегати на..

публикувано на 12.10.21 в 17:43
Даниил Медведев

Даниил Медведев е следващият съперник на Григор Димитров

Григор Димитров продължава с безупречното си представяне на турнира по тенис от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс. За първи път в своята кариера българинът се класира за осминафинала на турнира в Калифорния, като се наложи над 211-сантиметровия Райли..

публикувано на 12.10.21 в 10:05

Кениецът Дънкан Коеч спечели Софийския маратон

Кениецът Дънкан Коеч спечели 38-ото издание на Софийския маратон, който се проведе днес по софийските булеварди, предаде сайтът sportal.bg. Коеч измина дистанцията от 42 километра и 195 метра за 2 часа, 15 минути и 47 секунди . При жените победителка..

публикувано на 10.10.21 в 13:27

Софийският маратон привлича елитни бегачи за 38-ми път

Старт на класическата дистанция от 42.195 км ще даде началото на традиционния софийския маратон – Wizz Air София маратон. За участие в 38-то издание на най-масовото спортно състезание у нас са се регистрирали близо 2500 бегачи от над 30 държави . Те ще..

публикувано на 10.10.21 в 06:05

Биляна Дудова стана световен шампион по борба

Биляна Дудова спечели титлата световен шампион по борба за жени в категорията до 59 кг. На финала на Световното първенство в Осло българката победи с 6:4 Акие Ханай от Япония. Това е първата световна титла за Дудова. Тя има общо четири европейски..

публикувано на 08.10.21 в 09:19

Международен турнир по бадминтон започва в София

Близо 370 състезатели ще участват в Открития международен шампионат на България по бадминтон, който ще се проведе от 7 до 10 октомври в столичната зала „Европа“. В надпреварата ще има представители от България, Турция, Литва, Полша, Италия,..

публикувано на 07.10.21 в 07:10
Григор Димитров

Григор Димитров загуби полуфинала в Сан Диего

Тенисистът Григор Димитров пропусна шанса си да участва на първи финал за годината. Той изигра силен мач, но въпреки това отстъпи на десетия в света Каспер Рууд с 4:6, 6:4, 4:6 в полуфинална среща на турнира в Сан Диего, Калифорния. Българинът ще се..

публикувано на 03.10.21 в 09:46

Григор Димитров на полуфинал в Сан Диего

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за полуфиналите на силния турнир в Сан Диего. Той победи руснака Аслан Карацев с 6:1, 1:6, 6:2 и ще спори за титлата с норвежеца Каспър Рууд. Четвъртфиналният мач премина на периоди, в които..

публикувано на 02.10.21 в 10:05