България започна с убедителна победа на европейското по волейбол

Българският национален отбор победи с 3:0 гейма тима на Гърция в първия си мач на европейското първенство по волейбол в Пловдив. Селекционерът Иван Петков коментира, че това е очакван успех и сбъдната мечта отборът да побеждава пред публика в родния му..

публикувано на 19.08.21 в 10:23
Даниел Попов (вдясно) и Ангел Башкехайов.

Български екипаж спечели безапелационно рали в Сърбия

Българският екипаж - Даниел Попов и Ангел Башкехайов с Peugeot 208 Rally 4, спечели сръбското рали Борско-Браничевски. Двойката удържа категорична победа, като се представи като най-бързия екипаж във всички 12 етапа. На финала двамата завършиха с аванс от..

публикувано на 16.08.21 в 15:24
Четворката скул на България е на полуфинал

Две български лодки продължават на полуфиналите на Световното първенство в Пловдив

Две български лодки - четворка скул и двойка без кърмчия, продължават на полуфиналите на Световното първенство по гребане за юноши и девойки в Пловдив. Двойката без кърмчия Иван Янкулов и Цветомир Малинов с мощен финален спринт изпревари лодката на..

публикувано на 12.08.21 в 15:17

Пловдив се готви за Световно първенство по гребане

Шампионатът на планетата по гребане ще събере на Гребния канал в Пловдив над 600 юноши и девойки от 43 страни от 11 до 15 август. Сред спортистите, които ще се борят за медали, е и отборът на Русия, който пристигна с общо 30 гребци - 21 момчета и 9..

публикувано на 10.08.21 в 07:15

Българските спортисти си тръгнаха от Токио с шест медала

Невероятните български момичета, които храбро проведоха своите битки и завоюваха олимпийски медали, изнесоха открит урок пред нацията ни. Не е важно, че участието ти сред световния елит е сведено до символична бройка, не е важно, че зад гърба ти не..

публикувано на 09.08.21 в 13:56

Златните момичета със злато и в Токио

Ансамбълът по художествена гимнастика сложи златен финал на българското участие на олимпийските игри в Токио. След прецизна, но и сърцата игра Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова стъпиха на почетната..

публикувано на 08.08.21 в 09:43
Ансамбъл - Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова

Българските гимнастички на финал в Токио

Ансамбълът по художествена гимнастика на България се класира с най-добър резултат в квалификацията за многобоя на Олимпийските игри в Токио. Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова, събраха 91.800 точки от двете си..

публикувано на 07.08.21 в 12:44
Стойка Кръстева

Още един златен медал за България на олимпиадата в Токио

Стойка Кръстева донесе втория олимпийски златен медал за България от игрите в Токио! Българката спечели титлата на олимпийския турнир по бокс, в категория до 51 килограма в Токио . Европейската шампионка от София 2018 и двукратна световна вицешампионка..

публикувано на 07.08.21 в 10:23
Евелина Николова

Евелина Николова спечели бронз в олимпийската борба

Българската състезателка по борба Евелина Николова се окичи с бронзовия медал в категорията до 57 кг на олимпиадата в Токио. В малкия финал дебютантката ни се наложи с туш над Валерия Коблова от отбора на Руския олимпийски комитет. Така Евелина Николова..

публикувано на 05.08.21 в 18:19

Ивет Горанова донесе първо злато за България на олимпиадата в Токио

Състезателката по карате Ивет Горанова спечели олимпийската титла в Токио в категорията до 55 кг. Във финалния двубой тя се наложи с 5:1 точки над украинката Анжелика Терлюга. По-рано днес 21 годишната плевенчанка спечели още четири срещи в дебюта на..

публикувано на 05.08.21 в 17:17