от 15.00 часа

author: Кръстина Иванова - пратеник на БНР в Баку

България с рекордните 13 медала от европейското първенство по художествена гимнастика

Българските състезателки доминираха напълно и спечелиха рекордните 13 медала на 39-ото Европейско първенство по художествена гимнастика в Баку. Боряна  Калейн, Стилияна Николова, Ева Брезалиева и ансамблите за жени и за девойки завоюваха пет..

21.05.23 23:23 | Спорт
Ансамбъл (жени)

Сребро за ансамбълът ни във финала с пет обръча в Баку

Ансамбълът на България за жени спечели сребърен медал във финала с пет обръча и завърши на пето място с три летни и две топки на европейското първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).  Абсолютните шампионки в многобоя Женина..

21.05.23 16:15 | Спорт
Боряна Калейн, Стилияна Николова, Магдалина Миневска и Ева Брезалиева

Боряна Калейн и Ева Брезалиева са доволни от представянето си на европейското първенство

Боряна Калейн и Ева Брезалиева заявиха, че са доволни от представянето си на Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Калейн спечели четири медала - абсолютната титла в многобоя, злато отборно, сребро на бухалки и..

21.05.23 15:49 | Спорт

Стиляна Николова: Емоционално съм изтощена, не съм доволна, бях много по-подготвена

"Бих казала, че съм емоционално изтощена. Разбира се, има и радост, но има и тъга, защото аз не съм доволна от това, което показах на това състезание. Бях много по-подготвена и за това не съм доволна", това грацията след края на шампионата",..

21.05.23 15:18 | Спорт

Николова и Брезалиева със сребро и с бронз във финала с лента в Баку

Българските състезателки спечелиха общо пет медала на финалите на отделните уреди при жените на 39-о Европейско първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Шампионката в многобоя Боряна Калейн взе сребърен медал с бухалки и бронзов..

21.05.23 14:31 | Спорт

Сребърни бухалки за Боряна Калейн от финалите на уредите в Баку

Шампионката в многобоя Боряна Калейн взе сребърен медал на бухалки и бронзов с обръч, а Стилияна Николова спечели сребро с топка на финалите на отделните уреди при жените на 39-о европейско първенство по художествена гимнастика в Баку..

21.05.23 13:33 | Спорт
Стилияна Николова

Стилияна Николова със сребро във финала с топка, Боряна Калейн е шеста

Стилияна Николова спечели сребърен медал на топка, а шампионката в многобоя Боряна Калейн взе бронз на обръч на финалите на отделните уреди при жените на 39-о Европейско първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). В първия финал..

21.05.23 12:48 | Спорт

Боряна Калейн с бронз във финала с обръч, Стилияна Николова остана седма

Шампионката в многобоя Боряна Калейн спечели бронзов медал на финала на обръч на 39-о Европейско първенство по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Тя изигра стабилно композицията си и получи оценка 32.250 точки. Другата българка..

21.05.23 11:56 | Спорт
Ансамбъл (жени) с Весела Димитора, Михаела Мавеска и Ясена Стойнева

Михаела Маевска: С Весела вече имаме всичко, което можеше да се спечели

Гимнастичките от ансамбъла Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова заявиха, че са щастливи и горди от спечелената европейска титла в многобоя в Баку. Така те добавиха към колекцията си още едно отличие..

21.05.23 00:44 | Спорт
София Иванова, Женина Трашлиева, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова

След 33 години ансамбълът ни с европейско злато в многобоя, България защити отборната си титла

Боряна Калейн, Стилияна Николова, Ева Брезалиева и ансамбълът при жените в състав  Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова  спечелиха титата в отборната надпревара на  европейското първенство по художествена..

20.05.23 21:15 | Спорт
Всички новини: днес | вчера