Eмисия новини
от 17.00 часа
Bojko Borisov

Lideri i GERB akuzoi ish-sundimtarët për sabotim të kontratave të tyre për gazin amerikan

Lideri i GERB-it Bojko Borisov akuzoi ish-kryeministrin Kirill Petkov dhe ish-zëvendëskryeministrin Asen Vasilev për sabotim të furnizimit me gaz natyror të lëngshëm amerikan në vend. Në fund të mandatit të tij, Kirill Petkov arriti marrëveshje..

23.08.22 16:20 |
Kirill Petkov

Lidhja e gazit е Bullgarisë me Greqinë është në rrezik, mendon ish-kryeministri

Qeveria e përkohshme po vë në rrezik lidhjen e gazit me Greqinë (ICGB). Kështu shkruan ish-kryeministri Kirill Petkov në një postim në Facebook në komentin e tij të parë pas inaugurimit të qeverisë së përkohshme. Ai saktëson se me vendim të..

05.08.22 18:38 |

Inspektimi i projektit “Rryma Jugore” zbuloi shkelje të rënda

Shkelje të rënda janë konstatuar gjatë inspektimit të “Rrymës Jugore” nga grupet e punës ndërdikasteriale. Inspektimi është bërë me urdhër të ish-Kryeministrit Kirill Petkov, thuhet në komunikatën e Këshillit të Ministrave që nga data e sotme. Janë..

02.08.22 18:13 |

Çmimet e energjisë, inflacioni dhe rrugët - sfidat para kabinetit

"Në emër të qeverisë sonë të koalicionit, jua dorëzoj qeverisjen e vendit! Në kundërshtim të sugjerimeve, nuk ka kushte për një apokalips në Bullgari." Me këto fjalë, ish-Kryeministri Kirill Petkov në një ceremoni të veçantë ia dorëzoi pushtetin..

02.08.22 15:39 |

U hap lidhja e dytë bullgaro-greke e gazit

Në qytetin e Komotinit, kryeministrat Kiriakos Micotakis dhe Kirill Petkov morën pjesë në hapjen e lidhjes gazit Greqi - Bullgari - IGB. Ministri i Energjisë i Azerbajxhanit Parviz Shahbazov gjithashtu mori pjesë në ceremoni. "Ky moment..

08.07.22 13:37 |
Kryeministri Petkov

Kryeministri Kirill Petkov do të marrë pjesë në ceremoninë kushtuar ndërtimit të lidhjes së gazit me Greqinë

Kryeministri i dorëhequr Kirill Petkov do të qëndrojë për një vizitë njëditore në Greqi, ku me ftesë të kryeministrit grek Kiriakos Micotakis do të marrë pjesë në ceremoninë zyrtare për përfundimin e ndërtimit të Lidhjes të Gazit Greqi-Bullgari..

08.07.22 05:55 |

Fillon një aksion në shkallë të gjerë kundër drejtimit të automjeteve nën ndikimin e drogës

Nis një fushatë e gjerë kundër drejtimit të automjeteve nën ndikimin e substancave narkotike. Kështu ka bërë të ditur në një konferencë të jashtëzakonshme kryeministri në dorëheqje Kirill Petkov. "Ne vendosëm t'u shpallim luftë të gjithë..

07.07.22 17:39 |
Kirill Petkov

“Po e vazhdojmë ndryshimin” ende nuk ka mbështetjen e nevojshme prej 121 votash

Kryeministri i dorëhequr Kirill Petkov deklaroi para gazetarëve në Kuvendin Popullor se do të luftojnë që të mos kthehet politika e prapaskenës. Pyetjes nëse tashmë ka 121 deputetë të cilët të mbështesin një qeveri të mundshme të ardhshme, Petkov u..

07.07.22 15:41 |
Bojko Borisov

Sipas opozitës, pushtetarët duan të blejnë deputetët e tyre

Disa deputetë duhet të vendosin se kujt do t'i jenë besnikë - partisë dhe liderit të tyre, apo Bullgarisë, tha kryeministri i dorëhequr Kirill Petkov me rastin e përpjekjeve për formimin e qeverisë së re me mandatin e "Po e vazhdojmë..

05.07.22 12:26 |
MPJ

Ministria e Jashtme kërkon që Ambasada Ruse të tërheqë notën e saj

Sot, më 1 korrik 2022, para mesditës, me insistimin e palës ruse, në Ministrinë tonë të Jashtme u mbajt një takim mes Ministres së Punëve të Jashtme Teodora Gençovska dhe Ambasadores së Jashtëzakonshme dhe Fuqiplotë të Federatës Ruse Eleonora..

01.07.22 19:16 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера