Eмисия новини
от 02.00 часа

Dy policë mes të arrestuarve për trafikim migrantësh

Njëmbëdhjetë persona, duke përfshirë dy nëpunës të MPB-së, u arrestuan gjatë një operacioni të specializuar policor për migrimin e paligjshëm në Sofje, Pernik, Trën dhe Bllagoevgrad. “Bëhet fjalë për një grup kriminal që siguron largimin e emigrantëve në..

22.03.22 18:00 |
ish- Kryeministri Bojko Borisov

Eurodeputetët vijnë në Bullgari për shkak të arrestimeve të politikanëve të opozitës

Ministria e Punëve të Brendshme dorëzoi përsëri në Prokurori projekte për dekrete për ngritjen e aktakuzës kundër ish-Kryeministrit Bojko Borisov, ish-Ministrit të Financave Vlladislav Goranov dhe PR-s së GERB-it Sevdalina Arnaudova. Avokati i..

21.03.22 11:43 |

Borisov, Goranov dhe Arnaudova u liruan

Kryeministri Kirill Petkov e komentoi lirimin e Borisov, Goranov dhe Arnaudova si "sabotim të Prokurorisë së Republikës së Bullgarisë nën udhëheqjen e zotit Geshev /Prokurori i Përgjitshëm i Billgarisë/". Në një konferencë të përbashkët me..

19.03.22 13:31 |

Bojko Rashkov ka zhvilluar një takim pune me Laura Kövesi

Ministri i Punëve të Brendshme Bojko Rashkov dhe Kryeprokurorja evropiane Laura Kövesi diskutuan në një takim pune për veprimet e palës bullgare për krijimin e një ekipi hetues në MPB për të punuar mbi raste të Prokurorisë Evropiane. Laura..

17.03.22 14:26 |

Ministria e Punëve të Brendshme: Procesi zgjedhor po ecën normalisht

Raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në Bullgari po zhvillohet normalisht, pa incidente, njoftoi në orën 15:00 MPB-ja. Rreth 16 000 oficerë po marrin pjesë në ruajtjen e rendit publik. Nga data 14 tetor e deri më sot janë marrë gjithsej..

21.11.21 19:21 |
Ljubomir Janev

Shefi i Drejtorisë “Luftimi i Kriminalitetit të Organizuar” u largua nga detyra

Drejtori i Drejtorisë “Luftimi i Kriminalitetit të Organizuar”, Ljubomir Janev, u hoq nga posti, njoftoi reporteri ynë Nikollaj Hristov. Në një intervistë për Nova TV Janev tha se ai është transferuar në një njësi të re të formuar prej ekspertësh në..

31.05.21 16:56 |
Todor Grebenarov

34 veta janë kapur për shkelje zgjedhore

144 sinjale janë regjistruar deri më tani për shkelje të ndryshme në lidhje me zgjedhjet e ardhshme parlamentare më 4 prill. 34 persona u ndaluan. 1053 të tjerë u paralajmëruan me shkrim me një protokoll. Kjo u njoftua nga Zëvendës Drejtori i..

01.04.21 13:12 |
Ministri Hristo Terzijski

Ministri i Punëve të Brendshme Hristo Terzisjki njohu se ka pasur shkelje në një tender me fonde të BE-së

Specifikimet për blerjen e automjeteve të policisë ishin ulur, deklaroi në Parlament Ministri i Brendshëm Hristo Terzijski. Komenti ka të bëjë me zbulimet në raportin e Agjencisë Evropiane OLAF , njoftoi BGNES. "Unë do të ndëshkohem..

11.02.21 18:10 |

OLAF i rekomandoi Bullgarisë që të rimëkëmbë në buxhetin e BE-së afro 6 mln. euro

Ministria Bullgare e Punëve të Brendshme ka shkelur kushtet e marrëveshjes së vet me Komisionin Evropian për livrimin e mjeteve falas, duke përdorur fondet e BE-së për të blerë makina nga rezervat e vjetra dhe jo makina të reja për policinë..

02.02.21 09:49 |

Policët po përgatitin një protestë të re kombëtare

Punonjësit e sistemit të MPB do të dalin në protestë të dytë kombëtare më 29 nëntor, sepse nuk është arritur pëlqim me udhëheqjen e ministrisë për rritjen e pagave të tyre me 30%. Demonstrata do të mbahet para Kuvendit Popullor. Kryeministri Bojko..

21.11.20 14:23 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера