Eмисия новини
от 11.00 часа
Borisllav Mihajllov

Borisllav Mihajllov mori refuzim të jetë regjistruar si president i Bashkimit Bullgar të Futbollit

Borisllav Mihajlov, i cili befasisht u kthye në futboll mori refuzim të jetë riregjistruar si president i Bashkimit Bullgar të Futbollit, njoftoi sajti SPORTAL. Portieri legjendar dha dorëheqjen në vjeshtën e vitit 2019. Sidoqoftë, në prill kur..

05.05.21 18:54 |
Borisllav Mihajllov

UEFA dhe FIFA pyesin se si Borisllav Mihajllov u kthye në krye të Bashkimit Bullgar të Futbollit

Selitë e futbollit botëror dhe të atij evropian FIFA dhe UEFA kërkuan një shpjegim nga Bashkimi Bullgar i Futbollit, se si kryetari i dorëhequr Borisllav Mihajllov u kthye në postin e tij para zhvillimit të kongresit të jashtëzakonshëm të Bashkimit të..

05.05.21 14:04 |

Parlamenti miratoi dorëheqjen e qeverisë

Pas debateve të gjata, Kuvendi Popullor miratoi dorëheqjen e qeverisë së tretë të udhëhequr nga Kryeministri Bojko Borisov. Vendimi u mor me 156 vota “pro” dhe pa asnjë “kundër” dhe “abstenim”. Deputetët nga ish partia qeverisëse GERB nuk u..

16.04.21 13:29 |
Kornelija Ninova

Byroja ekzekutive e BSP dha dorëheqje, por liderja e saj - jo

Byroja ekzekutive e BSP dha dorëheqje, por udhëheqësja e partisë Kornelija Ninova - jo. Kjo u njoftua nga vetë Ninova në një konferencë pas "humbjes së rëndë" të socialistëve, të cilët dolën të ishin forca e tretë në parlamentin e ri pas GERB-SDS dhe..

05.04.21 16:21 |
Ekaterina Zaharieva

Bullgaria nuk përkrah kërkesën për dorëheqjen e Josep Borrell

Në Ballkan duhet të jemi pak më të matur kur të flasim, të respektojmë fqinjësinë e mirë dhe të mendojmë pak më shumë para se të flasim. Këtë e bëri të ditur Ministrja e Jashtme Ekaterina Zaharieva në Nova TV. Ajo komentoi që pas fjalimit..

10.02.21 16:48 |
Andon Balltakov

Drejtori i BNR-së mbetet në postin e vet

Në mbledhjen e përbashkët sot në Radion Kombëtare Bullgare (BNR) drejtori i medias Andon Balltakov bëri të ditur se do të tërheqë dorëheqjen e vet të parashtruar në Këshillin e Mediave Elektronike. Më 21 tetor Balltakov deklaroi se jep dorëheqje..

30.10.20 16:43 |

Ministria e Kulturës me përgjigje lidhur me dorëheqjen e drejtorit të përgjithshëm të BNR

Nga Ministria e Kulturës dolën me pozitë lidhur me dorëheqjen e drejtorit të përgjithshëm të Radios Kombëtare Bullgare (BNR) Andon Balltakov. Vet Balltakovi kërkoi dorëheqjen e ministrit të kulturës Boill Banov sepse zëvendësoi tekst nga..

22.10.20 11:02 |
Andon Balltakov

Drejtori i përgjithshëm i Radios Kombëtare Bullgare dha dorëheqje

Drejtori i përgjithshëm i Radios Kombëtare Bullgare – BNR, paraqiti në Këshillin e Mediave Elektronike kërkesë për zgjidhjen para afatit të kontratës së punës. Këshilli shprehu shpresë, se Andon Balltakov do të mendojë dorëheqjen. Drejtori..

21.10.20 19:25 |

Mbrëmja e radhës e protestave antiqeveritare

Për të 104-ën mbrëmje me radhë në qendër të Sofjes është thirrur protestë me kërkesa për dorëheqjet e Kryeministrit Bojko Borisov, të qeverisë dhe të Kryeprokurorit Ivan Geshev, si dhe për zhvillimin e zgjedhjeve para afatit. Liderët e..

20.10.20 19:29 |
Nikollaj Haxhigenov

Liderët e protestave janë gati të hyjnë në politikë

Në qoftë se në këtë mënyrë mund ta rrëzojmë GERB-in dhe ta shndërrojmë Bullgarinë në një shtet modern evropian jemi gati të llapashitemi në kënetën me baltë të politikës. Këtë e deklaroi para sajtit “Evropa e Lirë” një prej liderëve të protestës..

19.10.20 20:01 |
Всички новини: днес | вчера