Eмисия новини
от 06.00 часа

Parashikimi i motit për 30 nëntorin

Të mërkurën moti do të jetë me vranësira. Reshje të dobëta shiu do të bien kryesisht në Bullgarinë Jugore, ndërsa borë e dobët në rajonin paraballkanik. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 0 deri në 5°, ndërsa ato maksimale nga 3 deri në 8°...

29.11.22 20:25 |

Parashikimi i motit për 26 nëntorin

Gjatë natës , vranësirat në pjesën më të madhe të vendit do të zvogëlohen deri në kthjellime. Era do të dobësohet dhe në shumicën e zonave do të shuhet. Të shtunën në mëngjes , më 26 nëntor, moti do të jetë i ftohtë me temperatura..

25.11.22 17:45 |

Parashikimi i motit për 25 nëntorin 2022

Gjatë natës nga veriperëndimi, me erë kryesisht mesatare do të vazhdojë të depërtojë ajër i ftohtë. Vende-vende në malin Prebdallkan dhe në fusha të larta do të ketë reshje të dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3° dhe 8°,..

24.11.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 24 nëntorin

Paraditen e së enjtes do të ketë mjegull dhe vranësira të ulëta përgjatë Danubit, mbi Bullgarinë Lindore dhe Detin e Zi. Temperaturat minimale do të jenë nga 5 deri në 11°, në Sofje – 6°. Pas drekës temperaturat do të zbresin nga 3 deri në 8°,..

23.11.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 23 nëntorin 2022

Të mërkurën nga perëndimi reshjet e shiut gradualisht do të ndalen. Mbulesa më e madhe e reve do të mbetet përgjatë rrjedhjes së lumit Danub. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 4 deri në 9°, ndërsa ato maksimale nga 12 deri në 17°. Për..

22.11.22 20:20 |

Parashikimi i motit për 19 nëntorin

Gjatë 24 orëve në vijim moti do të mbetet dinamik me transferimin e masave ajrore të ngrohta dhe të lagështa mesdhetare. Gjatë natës me kalimin e një cikloni mesdhetar në veriperëndim të vendit do të ketë reshje shiu vende-vende kryesisht në..

18.11.22 17:40 |

Parashikimi i motit për 15 nëntorin

Paraditja e së martës do të jetë me mjegull me vranësira të ulëta. Në disa vende do të bjerë shi. Temperaturat minimale do të jenë nga 1 deri në 6°, në Sofje rreth 1°. Në disa lugina të Bullgarisë Jugperëndimore temperatura do të zbresë deri në..

14.11.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 12 nëntorin

Gjatë 24 orëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët. Kryesisht në gjysmën juglindore të vendit do të ketë reshje shiu, ndërsa në skajet juglindore do të ketë kushte për sasi të konsiderueshme. Në mbrëmje reshjet e shiut do të ndalen në..

11.11.22 17:35 |

Parashikimi i motit për 11 nëntorin 2022

Gjatë natës , vranësirat do të shtohen dhe deri në mëngjesin e 11 nëntorit në rajone të Bullgarisë Veriperëndimore do të ketë reshje të dobëta shiu. Era do të jetë e dobët nga veriperëndimi. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3° dhe 8°,..

10.11.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 9 nëntorin 2022

Të mërkurën temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4 dhe 9°, vende-vende në lugina edhe më të ulëta. Në Sofje në mëngjes do të jetë rreth 5°. Në zonat fushore do të mbajë mjegull ose vranësira të pjesshme. Retë do të çahen gjatë ditës...

08.11.22 20:25 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера