Eмисия новини
от часа

Ulje e të infektuarve me Covid-19 për të dytën ditë me radhë

1792 janë rastet e reja të koronavirusit në vend për 24 orët e fundit pas 4928 testeve të kryera PCR. Rastet pozitive janë 36.3%, sipas Portalit Unik Informativ. 105 nga të sapo regjistruarit janë nga personeli mjekësor. Numri i rasteve aktive..

29.11.20 10:07 |

Rastet e reja të Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit janë 39.2% e të gjitha PCR testeve të kryera

3,568 janë rastet e reja të koronavirusit në Bullgari, sipas Portalit Unik Informativ të shpallura rreth mesnatës. Rastet pozitive janë 39.2% e 9093  PCR testeve të kryera. Kështu, rastet aktive të infeksionit me koronavirus në vend u bënë 88 224...

27.11.20 10:25 |

Bullgaria ka numrin më të lartë të vdekjeve nga Covid-19 në BE

Bullgaria ka vdekshmërinë më të lartë nga Covid-19 në BE sipas Qendrës Evropiane për Kontrollin e Sëmundjeve Infektive, cituar nga gazeta “24 Çasa”. Në 7 ditët e fundit, niveli i vdekjeve arriti 15 persona për 1 milion banorë. Sipas..

23.11.20 12:36 |

3519 janë rastet e reja të koronavirusit në Bullgari për 24 orët e fundit

3519 janë rastet e reja të koronavirusit që u zbuluan në Bullgari për 24 orët e fundit nga 7934 PCR teste të realizuara. Këtë e tregojnë të dhënat e Portalit Unik Informativ. Rastet e konfirmuara që nga fillimi i pandemisë janë 101 770 të..

17.11.20 10:02 |

Fusin masa shtesë mjekësore kundër pandemisë

675 janë rastet e reja të koronavirusit në vend gjatë 24 orëve të fundit, sipas Portalit Unik të Informacionit. Kjo është 31% e 2,151 testeve PCR të kryera. 603 njerëz u shëruan. 33 pacientë vdiqën. Rastet aktive janë 49.087. 3822 pacientë u..

09.11.20 08:41 |

2 301 raste të reja të koronavirusit në Bullgari për 24 orët e fundit

Testet pozitive për koronavirus në Bullgari të zbuluara gjatë 24 orëve të fundit janë 2 301. Kjo përbën 26.44 për qind nga 8 702 PCR testet e realizuara. Më shumë janë të infektuarit në Sofje – 853, në Varna – 271, në Pllovdiv – 144, në..

08.11.20 10:08 |

28 për qind janë testet pozitive për koronavirus nga 13 849 PCR teste

3 839 janë rastet e reja të Covid-19 të zbuluara nga 13 849 PCR teste gjatë 24 orëve të fundit. Këtë e tregojnë të dhënat e Portalit Unik Informativ. Kjo do të thotë se 28 për qind nga të testuarit janë me rezultat pozitiv. Më shumë të..

07.11.20 10:26 |

25% teste pozitive për Covid-19

Ulje e numrit të rasteve të reja të koronavirusit në krahasim me ditët e mëparshme, por pas më pak testeve të bëra – këtë e tregojnë të dhënat e Portalit Unik Informativ. Janë konstatuar 1803 të infektuar, që është 25% e 7 259 PCR testeve të..

01.11.20 09:24 |

Rritje rekorde e pacientëve me Covid-19 dhe e vdekjeve

Një rritje rekorde e pacientëve të sëmurë nga koronavirusi gjatë 3 ditëve të fundit me 220 të prekur në çdo 100 mijë veta dhe një rritje e madhe e rasteve me vdekje me rreth 50% - këto të dhëna u parashtruan në brifingun e Ministrisë së Shëndetësisë...

29.10.20 14:34 |
Spitali në qytetin Popovo

Rritje e radhës e rasteve të reja të Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Bullgari janë regjistruar 2 760 raste të reja të Covid-19 . Nga 9 946 PCR testet 27.7% janë pozitive . Në vend të parë për nga numri i të infektuarve është rrethi i Sofjes – 1075, pas kësaj radhiten Plovdivi –..

29.10.20 09:56 |
Всички новини: днес | вчера