Eмисия новини
от часа
Cvetana Pironkova

Tri bullgare vazhdojnë në raundin e dytë të Roland Garros

Cvetana Pironkova u klasifikuanë raundin e dytë të kualifikimeve në turneun e tenisit Roland Garros në Paris. Bullgarja bëri një kthesë dhe mundi ameriken Caroline Dolehide me 6-7, 6-2 dhe 6-4. Dolehide renditet e 164-ta në botë. Në raundin e dytë..

26.05.21 11:28 |
Rosica Dençeva

Një bullgare do të stërvitet në akademinë e Rafael Nadalit

Bullgarja Rosica Dençeva do të jetë për një kamp dyjavor në akademinë e Rafael Nadalit në Spanjë. Dençeva ka marrë një ftesë të posaçme nga akademia, krahas fëmijëve të tjerë të talentuar në fushën e tenisit në Evropë. Ftesa erdhi pas..

15.02.21 14:25 |

Tenistet tona të shquara refuzuan pjesëmarrjen e tyre në Dubaj

Tenistet e njohura bullgare Cvetana Pironkova, Viktorija Tomova, Izabella Shinikova dhe Elica Kostova nuk do të përfshihen në turneun e ITF në Dubai, i cili zhvillohet nga 6 deri më 13 dhjetor transmetoi BTA. Tenistet duhej t’i fillonin..

04.12.20 15:14 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна