Eмисия новини
от 11.00 часа
Marijana Nikollova

Mbeten çadrat dhe shezlongjet falas në plazh

Praktika për çadrat dhe shezlongjet falas nga viti i kaluar është e mirë dhe funksionon dhe do të zbatohet edhe këtë vit. Kjo u deklarua nga Zëvendëskryeministrja në dorëheqje Marijana Nikollova për bTV. Biznesi i detit tashmë po përgatitet për..

15.04.21 12:18 |
Kryekomisari Georgi Haxhiev

Drejtoria e Punëve të Brendshme e Kryeqytetit: Barrikadat do të hiqen

Drejtoria e Punëve të Brendshme e Kryeqytetit do të punojë për rimëkëmbjen e ritmit normal të qytetit dhe barrikadat do të hiqen. Këtë e bëri të ditur në një briefing kryekomisari Georgi Haxhiev, shef i Drejtorisë. Në një aksion mesnate policia..

08.08.20 17:07 |

Çadrat u rimëkëmbën në vendet e tyre

Protestuesit përsëri ngritën kampet e çadrave pasi policia i kishte rrëzuar duke arrestuar 12 veta. Janë mbyllur tri udhëkryqe kryesore të kryeqytetit – në “Orllov Most” (“Ura e Shqiponjave”), para Universitetit të Sofjes “Shën Klementi i Ohrit”..

08.08.20 09:25 |
Arman Babikjan

Protestuesit: Çadrat do të kthehen atje ku ishin

Çadrat do të kthehen atje ku ishin, madje në më shumë vende! Frika e autoriteteve nga protesta e lirë e qytetarëve nuk do të fitojë”. Këtë e tha PR-eksperti Arman Babikjan – një prej organizatorëve të protestave antiqeveritare nga e ashtuquajtura..

07.08.20 17:56 |
Всички новини: днес | вчера