Eмисия новини
от 17.00 часа

Presidenti Rumen Radev uroi Presidentin Joe Biden për 4 korrikun

Me rastin e Festës Kombëtare të SHBA-së – Ditës së Pavarësisë, Presidenti Rumen Radev i dërgoi një adresë urimi Presidentit amerikan Joe Biden. “Si aleatë strategjikë, dy vendet tona po bashkëpunojnë për të adresuar sfidat rajonale dhe globale”,..

04.07.22 10:12 |
Ambasadorja amerikane në Bullgari Herro Mustafa

Ambasada e SHBA-së në Sofje shënon 4 korrikun me një valle origjinale

Ambasada e SHBA-së në Sofje shënon 4 korrikun me një valle origjinale country. Në videon e postuar në faqen e misionit diplomatik në Facebook nëpunësit bashkë me Ambasadoren Herro Mustafa vallëzojnë së bashku me rastin e 4 korrikut. “Gëzuar 4..

04.07.20 12:54 |

Presidenti Rumen Radev përshëndeti Presidentin e SHBA-së Donald Trump me rastin e 4 korrikut

Kreu i Shtetit Rumen Radev përshëndeti Presidentin Donald Trump me rastin e festës kombëtare të SHBA-së – 4 korrik, Dita e Pavarësisë. Partneriteti strategjik mes Bullgarisë dhe SHBA-së është një bazë solide për dinamikën gjithnjë e më aktive..

04.07.20 12:08 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера