Eмисия новини
от 11.00 часа

Aeroporti i Sofjes tashmë është me pronar të ri

Që nga sot konsorciumi francez-gjerman “SOF Connect” është operatori zyrtar dhe i vetëm i Aeroportit të Sofjes. Ilijana Canova, ish Zëvendës Drejtoresha Ekzekutive e Fondit Evropian për Investime Strategjike, do të kryesojë bordin si një anëtare e..

20.04.21 19:26 |

Masat kundërepidemike në Aeroportin e Sofjes

Covid-19 po vazhdon të ndikojë mbi udhëtimet  si drejt Bullgarisë, ashtu dhe që këtu drejt shteteve të tjera evropiane dhe botës. Pavarësisht nga rekomandimet  e Ministrisë së Punëve të Jashtme qytetarët bullgar u përmbahen udhëtimeve të panevojshme, dhe..

02.07.20 14:57 |

Rritet numri i fluturimeve nga dhe deri në Sofje

Rreth 50-60 fluturime në ditë realizohen nga dhe deri në Aeroportin e Sofjes. Në fillim të gjendjes së jashtëzakonshme pas 13 marsit janë realizuar nën 10 fluturime në ditë. Pavarësisht nga numri i vogël i fluturimeve Aeroporti i Sofjes nuk e ka..

26.06.20 19:42 |

Në Aeroportin e Sofjes kapën drogë nga SHBA-ja

Prokuroria është duke hetuar kontrabandë narkotikësh përmes Aeroportit të Sofjes. Nëpunësit e sektorit “Luftimi i trafikimit të narkotikëve” kanë kontrolluar një pako nga SHBA-ja. U ka bërë përshtypje era specifike e marihuanës. Dërguesi është B. LLC..

16.04.20 14:45 |
Aeroporti i Sofjes

Trajnim në Aeroportin e Sofjes për pritjen e të infektuarve me koronavirusin

Ministria e Shëndetësisë dhe policia kufitare ushtruan një aksion në Aeroportin e Sofjes për pritjen e pasagjerëve me simptoma të koronavirusit. Në trajnim u përfshinë edhe ekipe të Akademisë Ushtarake-Mjekësore. Trajnimi vazhdoi edhe në Akademinë..

25.02.20 13:25 |

Asociacione kineze kujdesen për të mbërriturit nga Kina në Aeroportin e Sofjes

Ministri i Shëndetësisë Kirill Ananiev bëri të ditur se shtetasit kinezë që hyjnë përmes Aeroportit të Sofjes nuk kanë simptoma sëmundjeje, por dërgohen për mjekim në kushte shtëpiake. Që në aeroport përfaqësues të shoqatës së studentëve kinezë dhe të..

05.02.20 17:38 |

Aeroporti i Sofjes priti pasagjerin e vet të 7 miliontë

Me një fluturim të El Al nga Tel Avivi në terminalin 2 të Aeroportit të Sofjes u ul pasagjeri i 7 miliontë në Bullgari gjatë vitit 2019. Kjo është Viki Almok, e cila vjen në Bullgari dy herë në vit, sepse ka të afërm këtu dhe e do shumë Bullgarinë,..

27.12.19 13:30 |

Ulje emergjente e një avioni izraelit në Sofje

Avioni “Boeing” 737-800 i aviokompanisë “El Al” u ul me emergjencë në Aeroportin e Sofjes. Ulja ka qenë e sukseshsme, s’ka të dhëna për pasagjerë të lënduar. Avioni ka fluturuar nga Sofje për në Tel Aviv dhe kohëzgjatja e fluturimit ka qenë vetëm..

26.06.19 17:34 |
Всички новини: днес | вчера