Eмисия новини
от 21.00 часа
Foto: Facebook/ FIS Alpine World Cup Tour

Allbert Popov renditet ndër në tre të parët në Kampionatin Botëror të Skive

Pavarësisht kushteve të këqija të motit dhe reshjeve të vazhdueshme të borës, atleti ynë kombëtar Allbert Popov u rendit i treti në sllallomin e Kupës Botërore të Skive Alpine në qendrën dimërore amerikane Palisades Tahoe. Albert Popov –..

27.02.23 11:29 |

Aleksandër Vezenkov është sportisti i vitit në Bullgari

Basketbollisti Aleksandër Vezenkov u shpall Sportisti i Vitit në Bullgari pasi fitoi në sondazhin tradicional midis gazetarëve sportivë në vend. Në edicionin e 65-të të renditjes prestigjioze, treshen prestigjioze e plotësojnë mundësit Kirill..

30.12.22 18:00 |

Albert Popov – shpresa e re e skive bullgare

33 vjet pas sukseseve të skiatorit legjendar Petër Popangjellov, Bullgaria  po ndjek me shpresë pjesëmarrjet e skiatorit të ri Albert Popov në gara të ndryshme. Gjatë kësaj stine, akoma me startin e parë gjatë muajit nëntor 2018 në Levi të..

07.04.19 13:20 |

Legjenda Petër Popangellov për skitë si mënyrë e jetesës dhe e mendimit

E quajnë Petër Popangellovin legjenda e skive bullgare. Bilanci i karrierës së tij sportive është 128 kupa  dhe 180 medalje. Për 11 vjet, që nga viti 1977 deri në 1988, merr pjesë në garat e Kupës Botërore të skive të disiplinës alpine. Në 37 gara prej..

07.03.19 15:23 |

Yjet e Kupës Botërore të Skive Alpine u sollën shumë gëzim adhuruesve të sportit të bardh në Bullgari

Kampionati Botëror i Skive Alpine, që u zhvillua nga 22 deri në 24 shkurt në Bansko, përsëri u ofroi adhuruesve të ski sportit në Bullgari përjetime të fuqishme pas mungesës 4 vjeçare të më të mirëve të botës në pistat e Pirinit. Gjatë vitit 2015..

25.02.19 15:07 |

Klasifikim i ri prestigjioz i skiatorit Allbert Popov

Bullgari Allbert Popov arriti një klasifikim të ri prestigjioz në Kupën Botërore në ski, duke u klasifikuar në vendin e 6 në sllallomin në Schladming – Austri. Suksesi vjen vetëm disa ditë pas vendit të tij të 9 në sllallomin në Kjucbjuel ...

30.01.19 10:43 |

Albert Popov fitoi të dy slalomet për kupën “Ulen” në Bansko

Sportisti më i mirë bullgar në skitë alpine Albert Popov fitoi edhe të dy slalomet për kupën “Ulen”, që u mbajtën sot në vendpushimin Bansko të malit Pirin. Startet janë nga kalendari i Federatës Ndërkombëtare të Skive (FIS) dhe Federatës Bullgare të..

27.12.18 17:30 |
Albert Popov

Albert Popov fitoi medalje të bronztë në Botërorin e skijimit alpik

Albert Popov fitoi të bronztën në slalomin e madh në Kampionatin botëror të disiplinave alpike të skijimit për të rinj në vendpushimin zviceran Davos. 20-vjeçari Popov arriti rezultat 1:40.79 minuta – 4.6 sekonda pas fituesit Marko Odermat..

06.02.18 18:34 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна