Eмисия новини
от 02.00 часа
Rumen Radev dhe Ilijana Jotova

KQZ shpalli zgjedhjen e Rumen Radevit dhe Ilijana Jotovës president dhe nënpresidente të Republikës

Me vendim të mbledhjes së sotme, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) shpalli rezultatet përfundimtare të raundit të dytë të zgjedhjeve për president dhe nënpresident më 21 nëntor 2021. Fituesit e balotazhit janë kandidatët për president dhe..

23.11.21 19:11 |

Rumen Radev dhe Ilijana Jotova fitojnë balotazhin presidencial me më shumë se 2/3 e votave

Me 100 për qind të protokolleve të përpunuara të komisioneve zgjedhore sektoriale, Rumen Radev dhe Ilijana Jotova fitojnë   zgjedhjet presidenciale me 66.7 2 për qind të votave. 31.8 për qind e qytetarëve votuan për kundërshtarët e tyre..

22.11.21 16:07 |

Numërimi paralel i Gallup: Rumen Radev merr 66.4% të votave

Kandidati për president Rumen Radev fitoi raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale të Bullgarisë me 66.4% të votave. Këtë e tregon numërimi paralel i agjencisë sociologjike Gallup International Balkan, partneri mediatik i Radios Kombëtare Bullgare...

21.11.21 21:05 |
Rumen Radev

Gallup: Rumen Radev fiton zgjedhjet presidenciale në Bullgari me një përparësi të madhe

Kandidati për President të Republikës Rumen Radev fiton raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale duke dalë me 34 % përpara kandidatit tjetër – Anastas Gerxhikov. Këtë e tregojnë rezultatet e Exit poll-it të agjencisë sociologjike Gallup, partneri..

21.11.21 20:15 |

Përfundon fushata paraelektorale për zgjedhjet presidenciale

Sot përfundon fushata zgjedhore për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale të së dielës më 21 nëntor. Të gjitha agjitacionet për dy kandidatët Rumen Radev dhe Anastas Gerxhikov ndërpriten që nga mesnata.

19.11.21 18:43 |
Godina e MPJ-së së Ukrainës

Ministria e Jashtme e Ukrainës thirri për bisedime ambasadorin bullgar

Ambasadori bullgar në Ukrainë Kostadin Koxhabashev u thirr në Ministrinë e Jashtme të Ukrainës për shkak të një pohimi të Presidenti Rumen Radev për Gadishullin e Krimesë gjatë debatit parazgjedhor me Anastas Gerxhikovin. I pyetur nga Gerxhikovi se..

19.11.21 15:49 |
Prof.Anastas Gerxhikov dhe Rumen Radev

Do të ketë një debat presidencial tri ditë para balotazhit

Debati i vetëm mes kandidatëve për president Rumen Radev dhe Prof.Anastas Gerxhikov do të jetë në BNT më 18 nëntor në orën më të shikuar nga ora 20.00, njoftoi televizioni publik. Natën pas raundit të parë të zgjedhjeve, Rumen Radev komentoi se..

16.11.21 14:29 |

Me 42.85 për qind protokolle të përpunuara kryeson Rumen Radev me 49.45 për qind dhe “Po e vazhdojmë ndryshimin” me 25.97 për qind

Me 42.85 për qind të protokolleve zgjedhore të përpunuara, “Po e vazhdojmë ndryshimin” mbajnë vendin e parë me 25.97 për qind, dhe çifti Rumen Radev – Ilijana Jotova kanë rezultat 49.45 për qind. Çifti kandidat për president Anastas Gerxhikov -..

15.11.21 10:18 |

Gallup: Në numërimin paralel Rumen Radev fiton 50 për qind të votave të bullgarëve

Të dhënat nga regjistrimi paralel i Agjencisë Sociologjike Gallup, partner mediatik i Radios Kombëtare Bullgare, me zbatim 100 për qind tregojnë se me aktivitet elektoral 36.9 për qind në orën 20:00 Rumen Radev fitoi 50 për qind të votave. Anastas..

15.11.21 09:18 |

Rumen Radev dhe “Po e vazhdojmë ndryshimin” mbeten në krye, me 21.21 për qind të votave të përpunuara

Me 21.21 për qind të protokolleve nga votimet 2 në 1 të përpunuara deri në orën 5 të mëngjesit të sotëm, Rumen Radev kryeson garën presidenciale me 48.55 për qind të votave, i ndjekur nga Anastas Gerxhikov me 20.2 për qind. Këto rezultate..

15.11.21 08:08 |
Всички новини: днес | вчера