Eмисия новини
от 16.00 часа
Rumen Radev dhe Angela Merkel

Bullgaria kërkoi një plan operativ në rast presioni në kufijtë e jashtëm të BE-së

Në Bruksel, Presidenti Rumen Radev, i cili po merr pjesë në një takim dy ditor të Këshillit Evropian, diskutoi me kancelaren gjermane Angela Merkel veton bullgare mbi anëtarësimin në BE të Maqedonisë Veriore. Sipas tij, Merkel ka pranuar si kauzë..

22.10.21 19:59 |
Bojko Borisov

Kryeministri Borisov foli me kancelaren gjermane Angela Merkel për Maqedoninë e Veriut

Kryeministri Bojko Borisov ka zhvilluar një video-bisedim me kancelaren e Gjermanisë Angela Merkel, bëri të ditur zyra e shtypit pranë Qeverisë. Unë dhe Bullgaria jemi mirënjohës për angazhimin e Presidencës gjermane dhe personalisht Juve me..

03.11.20 16:48 |
Bojko Borisov, Angela Merkel

Bojko Borisov: Angela Merkel dhe unë mbështesim Ballkanin Perëndimor në rrugën drejt Bashkimit Evropian

“Me kancelarin e Gjermanisë Angela Merkel i përkrahim vendet nga Ballkani Perëndimor në rrugën   e tyre drejt Bashkimit Evropian “. Këtë e shkroi në faqen e tij në Facebook kryeministri bullgar Bojko Borisov në ditën e dytë nga mbledhja e rregullt..

16.10.20 15:28 |
Всички новини: днес | вчера
Подкасти от БНР