Eмисия новини
от 21.00 часа
Tom McGuire

BNR gëzon një besnikëri të madhe të dëgjuesve nga i gjithë vendi dhe e gjithë bota përmes Radio Bullgarisë

Informacioni i krijuar nga Radioja Kombëtare Bullgare vazhdon të gëzojë besimin më të lartë të publikut në Bullgari. Me këto fjalë, drejtori i përgjithshëm i BNR-së, Milen Mitev, hapi një seminar dy-ditor në selinë e BNR-së në Sofje, kushtuar organizimit..

21.06.22 13:10 |

BNR është media me më shumë besim në Bullgari

Radioja Kombëtare Bullgare (BNR) është sërish media më e besuar në Bullgari, sipas një raporti të Institutit “Reuters” për Studimin e Gazetarisë në Universitetin e Oksfordit. Pjesa më e madhe e bullgarëve – 64 për qind i besojnë lajmeve të Radios..

16.06.22 11:35 |
Milen Mitev (majtas) dhe Tom McGuire

BNR-ja po vazhdon të jetë media që gëzon besimin më të lartë në Bullgari

Informacioni i siguruar nga Radioja Kombëtare Bullgare (BNR) po vazhdon të gëzojë besimin më të lartë të shoqërisë në Bullgari. Sipas drejtorit të përgjithshëm të medias, Milen Mitev, radioja kombëtare duhet të luftojë për këtë besim çdo ditë dhe..

14.06.22 16:57 |

Të qeshura, muzikë dhe lojëra fëmijësh në oborrin e Radios Kombëtare Bullgare

E qeshura e fëmijëve, lojërat argëtuese dhe muzika kumbojnë sot në mbarë vendin. Pamja e bukur plotësohet nga ekstravaganca e balonave dhe paketave shumëngjyrëshe të dhuratave. Natyrisht, rasti është Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve, 1 qershori, dhe..

01.06.22 16:14 |

Fëmijët në BNR

Radioja Kombëtare Bullgare (BNR) hapi dyert për fëmijët që festojnë sot 1 qershorin, Ditën e Fëmijëve. Të ftuarit mbushën oborrin e BNR me të qeshura, këngë dhe lojëra gazmore. Shihni reportazhin fotografik të Ani Petrovës. Më shumë hollësi për..

01.06.22 15:56 |
Nadezhda Vllaeva

Publiku i BNR zgjodhi Nadezhda Vllaeva “Muzikanten e Vitit”

Pianistja Nadezhda Vllaeva u shpall “Muzikantja e Vitit 2021” në sondazhin e programit të BNR “Allegro Vivace”. Më shumë se 3000 njerëz votuan në edicionin e 31-të të anketimit Nadezhda Vllaeva punon jashtë vendit, ku prezanton vepra bullgare...

01.06.22 12:01 |

Ne po e mirëpresim muajin qershor me të qeshura fëmijësh, lojëra argëtuese dhe një vështrim nga e ardhmja

Lojëra të gëzuara, buzëqeshje fëmijësh dhe karamele bojëra bojëra -kështu me fjalë të thjeshta mund të pikturojmë 1 qershorin e sotëm - Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve, një festë e pafajshmërisë, e gëzimit të pastër dhe e vështrimit të ndritshëm..

01.06.22 11:20 |

Festë për fëmijët në BNR me rastin e 1 qershorit

Festa "Ne fëmijët në Radion Kombëtare Bullgare" do t'i gëzojë fëmijët në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve - 1 qershor, nga ora 11:00 në oborrin e Radios Kombëtare Bullgare (BNR). Në festë fëmijët do të kenë mundësinë të argëtohen me shumë muzikë,..

01.06.22 06:00 |

Kur dhe si u shfaqën programet jashtë vendit të radios bullgare (Pjesa 2)

Pasi derisa në vitet 50 të shekullit të 20-të u krijuan programet në frëngjisht, anglisht, gjermanisht, italisht, turqisht, greqisht, serbo-kroatisht dhe shqip, gjatë vitit 1956 Radioja Bullgare krijon dhe emisione në gjuhën arabe. Ky veprim..

15.05.22 07:05 |

Do të ketë një ligj për më shumë muzikë bullgare në mediat shtetërore

Popullarizimi i muzikës bullgare në mediat publike u diskutua nga Komisioni Parlamentar për Kulturë dhe Media. Partia “Vëzrazhdane” propozon që Radioja Kombëtare Bullgare (BNR) dhe Televiziioni Kombëtar Bullgar (BNT) të detyrohen me ligj që 50 për..

13.05.22 10:27 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера