Eмисия новини
от 19.00 часа
Martin Choy

Bullgari Martin Choy është kampioni evropian i motoçiklizmit

Martin Choy i solli sukses të madh Bullgarisë në motoçiklizëm. Garuesi ynë më i mirë i siguroi vetes titullin e kampionit evropian në klasën Superbike 1000. Piloti i ECO BMW MS 77 Racing Team ishte më i shpejti në pistën Navak pranë kryeqytetit..

13.09.21 09:14 |

Ludogorec shkon në raundin e dytë paraprak të "Ligës së Kampionëve"

Kampioni i futbollit i Bullgarisë "Ludogorec" arriti në Beograd një fitore të re me 1: 0 ndaj kampionit të Bjellorusisë Shahtjor (Soligorsk). Golin e vetëm e shënoi Kirill Despodov në minutën e 71-të. Ndryshe nga ndeshja e parë në Razgrad, kur..

14.07.21 10:22 |
Mitko Cenov

Atleti bullgar Mitko Cenov fitoi në vrapimin 1500 metra në Beograd

Mitko Cenov regjistroi një fitore në vrapimin 1500 metra në një turne ndërkombëtar të atletikës së lehtë në Beograd të Serbisë. Cenov, i cili u bë kampion ballkanik në ambiente të mbyllura në Stamboll të shtunën, triumfoi me një rekord..

25.02.21 11:06 |

Borisov dhe Vuçiç shqyrtuan projekte me interes të ndërsjellë

Kryeministri Bojko Borisov ka shqyrtuar me Presidentin serb Aleksandër Vuçiç përparimin në ndërtimin e autostradës “Evropa”, njoftoi zyra e shtypit pranë qeverisë. “Për vitin tjetër të ri do të kemi autostradë të ndërtuar mes Sofjes dhe..

02.01.21 17:33 |
Cvetan Vasilev

Gjykata në Beograd ripohoi ekstradimin e Cvetan Vasilevit

Gjykata e Lartë në Beograd ripohoi se janë zbatuar të gjitha premisat që ish-pronari i Bankës Korporative Tregtare /KTB/ Cvetan Vasilev të dorëzohet tek organet legjislative të Bullgarisë, në përputhje me kërkesën e prokurorisë bullgare për..

03.10.20 11:17 |
Viktoria Tomova

Bullgarja Viktoria Tomova me fitore në turneun e tenisit në Beograd

Tenistja më e mirë bullgare, Viktoria Tomova, doli në krye në fazën e dytë të turneut demonstrativ të tenisit në terren me dhe të kuq në Beogrd, të organizuar nga Akademia e Janko Tipsareviç. Tomova fitoi me 5:0 kundër Bojana Klincov (Zvicra), kur..

06.07.20 17:38 |
Grigor Dimitrov (majtas) dhe Novak Xhokoviç

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov është i sëmurë nga koronavirusi

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov është infektuar me koronavirus. Lajmin e bëri të ditur vetë Grigor Dimitrov në profilin e tij në Instagram. Dimitrov hoqi dorë nga pjesëmarrja në “Adria Tur” menjëherë pas humbjes në ndeshjen e vet të parë të..

22.06.20 07:54 |
Kryeprokurori Ivan Geshev

Shkaqet për mosekstradimin e personave të hetuar nga Beogradi dhe Dubai janë politike

Kryeprokurori Ivan Geshev është kategorik se shkaku që bankieri i pandehur Cvetan Vasilev të fshihet në Beograd është politik. Geshev mendon se vendimi për ekstradimin e tij është i shtetit serb, ndërsa vendimi për ekstradimin e afaristit të..

04.06.20 17:06 |
Cvetan Vasilev

Përsëri shtyhet çështja gjyqësore për ekstradimin e Cvetan Vasilevit

Gjykata e Lartë në Beograd shtyri çështjen, në të cilën dуhet të dëgjohet bankieri bullgar, kundër të cilit prokuroria bullgare zhvillon hetime. Autoritetet bullgare tashmë 6 vjet me radhë kërkojnë ekstradimin e Vasilevit në Bullgari, sepse këtu është..

29.05.20 08:30 |

Serbia nuk pranon pozitën e kryeministrit bullgar për Kosovën

Në Sarajevë në samitin e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (PBEJ) kryeministri bullgar Bojko Borisov u takua me homologen e tij serbe Ana Bërnabiç. Të dy folën për tensionin verbal ndërmjet Beogradit dhe Sofjes. Borisovi deklaroi se..

09.07.19 10:59 |
Всички новини: днес | вчера