Eмисия новини
от 18.00 часа

Bojko Borisov: GERB do të shpallë kandidaturën e Daniell Mitovit për kryeministër të Bullgarisë

Partia GERB shpalli kandidaturën e Daniell Mitovit për kryeministër të vendit. Këtë e bëri të ditur Kryeministri Bojko Borisov. Më herët sot informacioni i njëjtë u njoftua nga botimi elektronik i gazetës “24 çasa” dhe media të tjera, duke cituar..

14.04.21 19:53 |

Borisov do të propozojë një kryeministër të ri proevropian, i cili është pro NATO-s

Nuk do të jem kandidat për kryeministër në kabinetin e ri, i cili do të propozohet nga GERB. Këtë e deklaroi në Veliko Tërnovo Kryeministri Bojko Borisov, duke iu përgjigjur në pyetjeje të BNR-së. "Nuk duket modeste, por sot nuk ka asnjë..

14.04.21 12:18 |

GERB nuk ka frikë nga qeveria teknike

GERB do të jetë shumë i përgjegjshëm në formimin e një qeverie të re për shkak të votuesve që mbështetën partinë. Kjo u deklarua nga Kryeministri Bojko Borisov në mbledhjen e fundit të qeverisë para betimit të Parlamentit të ri . "Le të jenë..

14.04.21 11:58 |
Bojko Borisov

Bojko Borisov nuk do të jetë deputet

“Sot paraqita një kërkesë në Komisionin Qendror Zgjedor dhe dhashë dorëheqjen nga vendi im si deputet në të dy rajonet me shumë mandate nga të cilat u zgjodha”, njoftoi Kryeministri dhe udhëheqësi i GERB Bojko Borisov në faqen e tij në Facebook...

08.04.21 12:04 |
Sllavi Trifonov

Reaksioni i parë i partisë “Ka një popull të tillë” pas zgjedhjeve

“Ka një popull të tillë” do ta ndjekë procedurën ligjore. Këtë e shkroi në faqen e vet në Facebook lideri i partisë Sllavi Trifonov, ku shënohet: “Me rastin e pohimeve dhe ofertave të ndryshme politike gjatë disa ditëve të fundit, desha të them: Ka..

07.04.21 17:00 |
Bojko Borisov

GERB do të propozojë një variant për qeverisje të re

Kryeministri Bojko Borisov ka njoftuar se partia e tij do të ofrojë një mundësi për një qeveri të re. Duke hapur mbledhjen e rregullt të qeverisë, ai i përshëndeti ministrat për fitoren në zgjedhje me fjalët: "Ne mund të themi me krenari se kemi..

07.04.21 10:56 |
Bojko Borisov

Kryeministri Bojko Borisov me përshëndetje ndaj mjekëve me rastin e festës së tyre profesionale

"Unë jam i bindur se edhe qeveria e re do të vazhdojë të mbështesë punonjësit shëndetësorë në të njëjtën mënyrë," shkroi Kryeministri Bojko Borisov në Facebook me rastin e festës profesionale të mjekëve. "Me shumë humanizëm dhe profesionalizëm, ata..

07.04.21 10:02 |

Mjekët e përgjithshëm do të marrin vaksinat Pfizer / Biontech

62 010 doza të vaksinës Pfizer / Biontech mbërritën sot në Bullgari. Ky është furnizimi i parë i një totali prej 2.7 milion dozash të vaksinës ARN që vendi ynë duhet të marrë deri në fund të qershorit. Ne presim akoma 500 mijë doza të preparatit të..

05.04.21 18:43 |

Deri në fund të qershorit Bullgaria do të marrë mbi 1.25 mln. vaksina nga BE-ja

Bullgaria do të marrë 1,251,000 doza të "vaksinave të solidaritetit". Kjo u njoftua për BNR nga Presidenca Portugeze e BE. Lajmi u konfirmua gjithashtu nga burime diplomatike në Sofje. Është arritur marrëveshje për sasinë në një mbledhje të..

02.04.21 09:20 |
Olivier Marquette

Këmbimi i mallrave Bullgari – SHBA është mbi 1 mlrd. dollarë për vitin 2020

Presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë në Bullgari, Olivier Marquette , përgëzoi Kryeministrin Bojko Borisov se në përfundim të mandatit të tij ka siguruar stabilitetin politik në vend.  “Bullgaria ka një potencial të madh..

01.04.21 15:21 |
Всички новини: днес | вчера