Eмисия новини
от 12.00 часа
Borisllav Mihajllov

Borisllav Mihajllov mbetet në krye të futbollit bullgar

Borisllav Mihajllov u rizgjodh president i Unionit Bullgar të Futbollit në një votim shumë të kontestuar. Udhëheqësi i deritanishëm i futbollit bullgar fitoi me 241 vota kundër kundërshtarit të tij kryesor Dimitër Berbatov, për të cilin votuan 230..

12.10.21 18:49 |
Hristo Portoçanov

U shfaq një kandidat i tretë për udhëheqës të futbollit bullgar

Hristo Portoçanov është kandidati i tretë zyrtar për president të Bashkimit Bullgar të Futbollit. Ai e shpalli kandidaturën e vet në një konferencë shtypi në Burgas. Portoçanov do të konkurrojë me kryetarin aktual Borisllav Mihajllov dhe me Dimitër..

23.09.21 13:43 |
Borisllav Mihajllov

UEFA dhe FIFA pyesin se si Borisllav Mihajllov u kthye në krye të Bashkimit Bullgar të Futbollit

Selitë e futbollit botëror dhe të atij evropian FIFA dhe UEFA kërkuan një shpjegim nga Bashkimi Bullgar i Futbollit, se si kryetari i dorëhequr Borisllav Mihajllov u kthye në postin e tij para zhvillimit të kongresit të jashtëzakonshëm të Bashkimit të..

05.05.21 14:04 |
Borisllav Mihajllov

Kandidatura e Berbatovit provokoi Presidentin e Bashkimit Bullgar të Futbollit të tërheqë dorëheqjen

Pasi golashënuesi kryesor ​​kombëtar Dimitër Berbatov njoftoi dje në një konferencë shtypi se po kandidonte për President të Bashkimit Bullgar të Futbollit, Presidenti Borisllav Mihajllov tërhoqi dorëheqjen e paraqitur në tetor 2019 dhe njoftoi..

28.04.21 17:19 |
Mihaill Kasabov

Bashkimi Bullgar i Futbollit është me president të ri

Zv.Presidenti i deritanishëm i Bashkimit Bullgar të Futbollit Mihaill Kasabov është Presidenti i ri i organizatës derisa zgjidhet udhëheqja e re. Më herët gjatë kësaj jave ish-Presidenti Borisllav Mihajllov dha dorëheqje, kurse pastaj të njëjtën e bëri..

18.10.19 17:18 |

Qeveria ndërpret marrëdhëniet e saj me Bashkimin Bullgar të Futbollit

Qeveria ndërpret marrëdhëniet e saj me Bashkimin Bullgar të Futbollit, duke përfshirë dhe ato financiare, deri në dorëzimin e dorëheqjes së kryetarit të tij Borisllav Mihajllov. Këtë e tha Ministri i Rinisë dhe Sportit Krasen Kralev në një briefing në..

15.10.19 16:05 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна