Eмисия новини
от 20.00 часа
Prof. Kantarxhiev

Bullgaria pret që të arrijë imunitet kolektiv deri në qershor

Deri në qershor do të mbërrijnë sasi të mjaftueshme të vaksinave të ARN dhe ne do të jemi në gjendje të krijojmë imunitet kolektiv. Këtë e tha para BNT prof. Todor Kantarxhiev, anëtar i Shtabit Operativ Kombëtar kundër Covid-19. Ai komentoi se..

14.04.21 10:21 |

Лек ръст в новите случаи на коронавирус във Видинско

30 души с положителни проби за COVID-19  са  регистрирани  в област Видин  за изминалото денонощие, по данни на Регионалната здравна инспекция . Най-много е броят на новозаболелите в община Видин - 16, шестима са в Кула, четирима в Белоградчик и по..

14.04.21 10:20 |

До июня Болгария ожидает добиться коллективного иммунитета

«До июня в Болгарию прибудет достаточное количество РНК-вакцин, и мы сможем создать коллективный иммунитет. Об этом заявил в интервью БНТ член Национального оперативного штаба по борьбе с Covid-19 проф. Тодор Кантарджиев. Он..

14.04.21 10:00 |

Të shëruarit janë më shumë sesa të infektuarit me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

2944 janë rastet e reja të koronavirusit në vend pas 16 242 testeve të kryera në 24 orët e fundit. Pak më shumë se 18% e mostrave janë pozitive, sipas Portalit të Unifikuar të Informacionit. Shumica e të infektuarve rishtazi janë në qytetin e..

14.04.21 09:49 |

10 жертви на COVID-19 за денонощие

218 са пациентите със симптоми на COVID-19 в шуменската болница към този час. Това каза за Радио Шумен д-р Йорданка Маринова от лечебното заведение. 200 от тях са с доказан коронавирус. В интензивно отделение има 7 души, като 4 от тях са интубирани...

14.04.21 09:44 |

За сутки количество вылеченных больше, чем инфицированных Covid-19

В стране за сутки выявлено 2944 новых случая коронавируса при проведении 16 242 тестов. По данным Единого информационного портала, положительными являются чуть более 18% проб . Больше всего новых случаев выявлено в Софии – 692. Далее следуют..

14.04.21 08:40 |

106 са новите случаи на COVID-19 в Северозапада

2944 са новите регистрирани случаи на коронавирус у нас през последното денонощие. Положителни са малко над 18% от направените 16 242 проби, показват данните в Единния информационен портал. Според тях най много заразени в северозапада има в област Враца -..

14.04.21 07:48 |

2944 случая на коронавирус, 3995 оздравели

2944 са новите случаи на коронавирус у нас при направени 16 242 теста през последното денонощие. Положителни са малко над 18% от направените проби, показват данните в Единния информационен портал. 127 са починалите с Covid-19, 3995 са оздравелите...

14.04.21 06:55 | Здраве

Covid-19 në Bullgari: Dita e 402

Bullgarët janë të ndarë sa i përket idesë për “pasaportat e vaksinimit” Bullgarët janë ende të ndarë në lidhje me idenë e të ashtuquajturve "pasaporta vaksinimi", nëpërmjet të cilëve Bashkimi Evropian ka në plan të rimëkëmbë udhëtimin e lirë dhe..

13.04.21 18:04 |

Bullgaria – e shqetësuar për vaksinën Johnson & Johnson

"Ne jemi të shqetësuar për raportet e sotme nga SHBA-ja në lidhje me vaksinën Johnson & Johnson. Presim që të kemi një vendim në fund të ditës, pasi Agjencia Evropiane e Barnave shpalli qëndrimin e vet." Këtë e ka deklaruar Ministri i Shëndetësisë..

13.04.21 17:33 |
Всички новини: днес | вчера