Eмисия новини
от 15.00 часа
Presidenti Rumen Radev

Reaksionet ndaj vendimit të Presidentit Rumen Radev që të kandidohet për mandat të dytë

Pasi Presidenti Rumen Radev dhe Nënpresidentja Ilijana Jotova shpallën vendimin e vet që të kandidohen për mandat të dytë Kryetarja e Parlamentit Cveta Karajançeva kritikoi Radevin për mungesë dialogu me institucionet. Sipas saj vendimi i Radevit..

01.02.21 17:38 |
Georg Georgiev

Georg Georgiev: Masat kundër Covid-19 në Bullgari do të ndikojnë pozitivisht mbi turizëm

Në saje të masave të marra në Bullgari për shkak të koronavirusit nivelet e përhapjes së sëmundjes dhe të vdekshmërisë mbetën shumë të ulëta. Kjo do të ndikojë pozitivisht mbi turizëm dhe mbi vendin tonë si një destinacion tregtare-ekonomike. Kjo pritje..

24.06.20 15:16 |

Bullgaria dhe Kanadaja diskutuan mundësitë e ofruara nga CETA

Zëvendësministri i punëve të jashtme Georg Georgiev, i cili është për vizitë në Kanada, diskutoi mundësitë për bashkëpunim ekonomik me drejtorin ekzekutiv të Qendrës Tregtare Botërore në Vankouver Austin Nairn. Të dy shprehën mendimin e..

31.01.20 10:33 |

Bullgaria fton Kanadanë që të hapë ambasadë të saj në Sofje

Zëvendësministri i punëve të jashtme Georg Georgiev bisedoi në Otava me David Morrison, këshilltar i Kryeministrit Justin Trudeau për politikën e jashtme. Ishte nënvizuar se heqja e vizave për qëndrim afatshkurtër të shtetasve bullgarë ofron mundësi..

29.01.20 18:56 |

Zëvendësministri bullgar i Punëve të Jashtme është për vizitë në Kanada

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme Georg Georgiev vizitoi Montreal dhe u takua me organizata të bashkësisë bullgare në provincën Kebek, si dhe me Këshillin Kanadezo-Bullgar të Biznesit. Ju falënderoj për atë që bëni, jo vetëm për ruajtjen e identitetit..

27.01.20 14:58 |
Zv.Ministri i punëve të jashtme Georg Georgiev

Qeveria bullgare është duke luftuar aktivisht antisemitizmin

Qeveria është angazhuar me luftën kundër antisemitizmit, tha Zv.Mministri i punëve të jashtme Georg Georgiev. Është krijuar një grup i kontaktit pranë koordinuesit kombëtar për kundërvënien e antisemitizmit prej përfaqësuesve të institucioneve..

30.12.19 17:57 |
Всички новини: днес | вчера