Eмисия новини
от 08.00 часа

Grigor Dimitrov largohet nga turneu në Australi

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov, me Nr. 18 në skemën e Kampionatit të Hapur të Tenisit në Australi, humbi në ndeshjen kundër amerikanit Tommy Paul me 4:6, 6:7(6), 6:3, 7:6(3), 6:7(3). Kështu ai largohet nga turneu që në raundin e dytë. Pas kësaj..

22.01.20 12:24 |

Grigor Dimitrov vazhdon në raundin e dytë të Australian Open

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për raundin e dytë të Kampionatit të hapur të Australisë (Australian Open). Në ndeshjen e tij të parë në kampionatin e parë për këtë vit Grand Slam ai mposhti me rezultat 3:1 (4:6, 6:2, 6:0 dhe..

20.01.20 09:36 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mundi Çoriç në turneun Kooyong Classic

Tenisti më i mirë bullgar në këtë moment Grigor Dimitrov mundi kroatin Borna Çoriç (Borna Coric) me 6-3, 5-7, 10-8 në turneun demonstrativ Kooyong Classic në Australi. Turneu Kooyong Classic është i fundit për bullgarin përpara fillimit të..

14.01.20 10:40 |

Grigor Dimitrov defeats Borna Ćorić at Kooyong Classic

Bulgaria’s best tennis player Grigor Dimitrov defeated 6-3, 5-7, 10-8 Borna Ćorić (Croatia) at the professional tennis exhibition singles-only tournament Kooyong Classic in Australia. Kooyong Classic is the lead-up event for the Australia Open which..

14.01.20 10:32 |

Bullgaria fitoi kundër Britanisë së Madhe në kategorinë e çifteve në turneun e tenisit për skuadra ATP Cup në Sidnej

Bullgaria mundi Britaninë e Madhe në turneun e ri të tenisit për meshkuj ATP Cup në Sidnej, pasi në ndeshjet në kategorinë e çifteve Grigor Dimitrov dhe Aleksandër Llazarov shënuan një fitore prestigjioze kundër çiftit të fortë Jamie Murray dhe Joe..

03.01.20 18:29 |

Grigor Dimitrov is among top 10 best tennis players of the decade

The only Bulgarian player in the tennis elite club, Grigor Dimitrov, is among the twenty players with the longest stay in the top 10 of the ATP world rankings over the past decade, statistics show. Between 2010 and 2020, Dimitrov was in the top 10..

25.12.19 13:58 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov është ndër tenistët me qëndrim më të gjatë në top 10 të dekadës

Bullgari i vetëm në elitën e tenisit Grigor Dimitrov është ndër 20 lojtarët me qëndrim më të gjatë në top 10 të ranglistës botërore të ATP gjatë dhjetëvjeçarit të kaluar, tregon statistika. Nga viti 2010 deri në 2020-ën Dimitrov ka qenë në top 10..

25.12.19 13:35 |

Grigor Dimitrov will be captain of Bulgaria at ATP Cup

Bulgaria’s best tennis player Grigor Dimitrov announced at a press conference that he will be the captain of the Bulagrian tennis team at the forthcoming ATP Cup which begins on January 3, 2020 in Australia. Dimitrov has not yet invited tennis players..

08.11.19 12:57 |
Grigor Dimitrov

Kapiten i Bullgarisë për turneun ATP Cup do të jetë tenisti Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov tha në një konferencë për shtypin, se në turneun ATP Cup që fillon më 3 janar 2020 në Australi, ai do të jetë kapiten i ekipit të Bullgarisë. Ai akoma nuk ka vendosur se kush të ftojë në ekip i cili duhet të..

08.11.19 12:31 |
Grigor Dimitrov pas suksesit të madh në Paris

Grigor Dimitrov u klasifikua për gjysmëfinalet e turneut të tenisit në Paris

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u klasifikua për gjysmëfinalet e Masters 1000 – turneu i tenisit në Paris. Dimitrov fitoi me 6:2 dhe 7:5 kundër kilianit Kristian Garin. Ndeshja vazhdoi një orë e gjysmë në fushën qendrore të tenisit AccorHotels..

01.11.19 17:51 |
Всички новини: днес | вчера