Eмисия новини
от 18.00 часа

Bullgaria prezantohet në forumin më të madh turistik botëror në Berlin

Deri më 9 mars, Bullgaria merr pjesë në ekspozitën më të madhe dhe më prestigjioze ndërkombëtare turistike në botë, Internationale Tourismus-Börse (ITB) në Berlin. Ministri i Turizmit Ilin Dimitrov do të takohetnë forum me Diter Janecek,..

06.03.23 10:23 |
Elon Musk dhe Shkëmbinjë e Bellogradçikut

Elon Musk u impresionua nga Shkëmbinjtë e Bellogradçikut

Miliarderi Elon Musk pritet të vizitojë Bellogradçik më 23 prill, njoftoi BTA, duke iu referuar Ministrit të Turizmit në detyrë, Ilin Dimitrov. Ai e ftoi Musk të vizitojë Bullgarinë, përmes Twitter dhe Facebook, pasi njeriu më i pasur në botë..

23.11.22 10:06 |
Ilin Dimitrov

Interesi i turistëve izraelitë për Bullgarinë po rritet

Ministria e Turizmit punon frytshëm me destinacionin izraelit. “Në vitin 2019 vendin tonë e kanë vizituar 244 mijë turistë izraelitë. Këtë vit ne po bëjmë përparim në rimëkëmbjen pas pandemisë dhe me guxim mund të them se vitin e ardhshëm do ta..

02.11.22 15:47 |

Nuk ka qartësi për programin për refugjatët ukrainas pas shtatorit

Fondet që shteti duhet t’u paguajë në kuadër të Programit për strehim dhe ushqim për refugjatët ukrainas janë të planifikuara dhe do të paguhen në afate të shkurtra. Këtë e tha në Burgas ministri i turizmit nga qeveria e përkohshme, Ilin Dimitrov...

11.08.22 19:07 |
Ministri Ilin Dimitrov

Pritet parashikueshmëri më e madhe për sezonin turistik dimëror

Ministri teknik i turizmit, Ilin Dimitrov, është duke përgatitur vizita (udhëtime) në tregjet e afërta (Maqedonina e Veriut, Serbi, Rumani, Turqi, Greqi) dhe tregje të distancave të mesme (Gjermani, Republika Çeke, Hungari, Poloni, Lindja e Mesme)...

09.08.22 18:20 |

Lajmi hibrid për minat në Detin e Zi vështirëson turizmin bullgar

Spekulimet për minat lundruese në Detin e Zi kanë dëmtuar sezonin e ardhshëm turistik veror, tha kryetari i Komisionit Parlamentar për Turizmin Ilin Dimitrov për Radio Varna të BNR. "Ky ishte një lajm tërësisht hibrid, i cili pengoi sezonin e..

28.03.22 13:04 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна