Eмисия новини
от 01.00 часа

Nga 1 korriku PKK Ilinden-Eksohi hapet për turistët dhe qytetarët

Nga 1 korriku pikëkalimi kufitar Ilinden-Eksohi do të hapet për makinat dhe turistët. Lajmi u njoftua nga Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Jashtme Greke dhe u konfirmua nga Konsulli i Përgjithshëm bullgar në Selanik Vlladimir Pisançev. Për..

25.06.21 14:17 |

Premtojnë lehtësim të kalimit përmes Kullata - Promahon

Deri më 1 korrik do të shpallen masat për lehtësimin e trafikut përmes pikës kufitare Kullata-Promahon. Planifikohet që të rritet numri i inspektorëve nga pala greke në pikën më të ngarkuar në kufirin bullgaro-grek, njoftoi Ministria e Jashtme..

24.06.21 10:01 |

Përfaqësuesit e biznesit dhe qytetarët kërkojnë hapjen e Ilinden-Eksohi

Sonte qytetarët bullgarë u mblodhën për të protestuar në rrugën Goce-Dellçev-Dramë. Arsyeja e pakënaqësisë së tyre është pika e mbyllur kufitare "Ilinden-Eksohi". Pasi dështuan përpjekjet e autoriteteve rajonale në dy rajonet kufitare për të gjetur..

23.06.21 19:08 |

Testimi për Covid-19 bllokoi trafikun e kamionëve dhe maunave drejt Greqisë

Në PKK “Kullata – Promahon” ka radha të gjata prej kamionësh dhe maunash për shkak të testimit në masë për Covid-19 të shoferëve nga ana greke, transmetoi një korrespondent i BNR-së. Ndërkaq, autoritetet greke kanë ndërprerë përkohshëm..

24.11.20 13:42 |

Transportuesit prapë ngulin këmbë për hapjen e pikës kufitare “Ilinden-Eksohi”

Përfaqësues të firmave transportuese dhe bujqësore nga Bullgaria Jugperëndimore do të protestojnë sot për hapjen e pikës kufitare “Ilinden-Eksohi” e cila u mbyll nga autoritetet greke deri më 31 gusht për shkak të pandemisë. Po kjo është..

25.08.20 10:26 |

Përfaqësues të firmave bullgare dhe greke protestojnë në PKK “Ilinden-Eksohi”

Dhjetëra kamionë dhe mbi 50 përfaqësues të firmave transportuese bullgare, si dhe fermerë, u mblodhën për të protestuar në dy anët e pikëkalimit “Ilinden-Eksohi”. Protestuesit ngulin këmbë që pika e kalimit kufitar, e cila është e mbyllur deri..

20.08.20 10:11 |
Всички новини: днес | вчера