Eмисия новини
от 22.00 часа
Ivet Llalova

Një yll bullgar i atletikës së lehtë hyri në Komisionin e Sportistëve

Vrapuesja Ivet Llallova u zgjodh në Komisionin e Sportistëve të Botës pranë Atletikës së Lehtë, njoftoi selia. Bullgarja mblodhi më së shumti vota në votimin gjatë Kampionatit Botëror në Eugene të SHBA-ve dhe së bashku me pesë sportistë të tjerë do..

22.07.22 16:21 |
Ivet Llallova

Ivet Llallova merr pjesë në zgjedhjet për Komisionin pranë Atletikës Botërore

Vrapuesja më e mirë bullgare Ivet Llallova-Kolio është në mesin e 12 atleteve të atletikës që do të rivalizojnë për gjashtë vende në Komisionin e Sportistëve pranë Atletikës Botërore. Të gjithë atletët e akredituar për Kampionatin Botëror të..

12.07.22 18:51 |
Ivet Lalova

Ivet Lalova-Collio përsëri triumfoi

Vrapuesja më e mirë bullgare Ivet Lalova-Collio përsëri triumfoi në turneun e atletikës së lehtë në Rieti. Në qytetin italian ajo fitoi në vrapimin në distancën 100 metra me 11.31 sekonda. Vrapuesja jonë triumfoi gjithashtu edhe në 200 metra me..

24.07.20 10:10 |
Ivet Llallova

Ivet Llallova herën e pestë është atletja më e mirë e Bullgarisë

Vrapuesja 35-vjeçare Ivet Llallova-Kollio u zgjodh atletja më e mirë e Bullgarisë për vitin 2019 në anketën tradicionale të revistës “Atletika”.  Kjo është njohja e pestë për të, pasi u caktua atletja numër një e Bullgarisë për vitet 2004, 2005, 2008 dhe..

12.11.19 16:36 |
Ivet Llallova

Ivet Llallova në vend të shtatë në botë në 200 metra vrapim

Sprinterja bullgare Ivet Llallova- Collio e përfundoi garën në finalen e Botërorit të Atletikës në Doha të Katarit në vend të shtete. Kjo ishte gara e tretë finale e 35-vjeçares Ivet Llallova. Vendin e parë në këtë disiplinë e fitoi Dina..

03.10.19 09:49 |
Ivet Lalova-Collio

Tituj ballkanikë për Ivet Lalova-Collio dhe Tihomir Ivanov

Kampioni në Universiadën në Itali gjatë korrikut të këtij viti Tihomir Ivanov fitoi gjithashtu një titull në kërcimin së larti në Ballkaniadën në qytetin bullgar Pravec (Bullgari Perëndimore), duke arritur rezultat 2.27 metra. Vrapuesja Ivet..

03.09.19 15:30 |
Ivet Llallova

Ivet Llallova realizoi vrapimin e saj më të shpejt në 100 metra që nga viti 2013 e këtej

Sportistja bullgare e atletikës së lehtë Ivet Llalova fitoi medalje të argjendtë në turneun e fortë   të atletikës së lehtë në Madrid, duke vrapuar 100 metra për 11,08 sekonda. Ky është rezultati i saj më i mirë që nga viti 2013 e këtej dhe me të..

26.08.19 12:46 |

Ivet Lllallova u klasifikua për olimpiadën e pestë në karrierën e saj sportive pasi shënoi rekord në turneun në Osaka

Vrapuesja bullgare Ivet Llallova-Collio për herë të radhës i befasoi shumë këndshëm përkrahësit e vet, duke filluar shkëlqyeshëm stinën e re në pistë. Ajo fitoi vrapimin në distancën 200 metra në Seiko Golden Prix në Osaka, duke përfunduar garën për 22.55..

25.05.19 15:30 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера