Eмисия новини
от 00.00 часа

Ulje emergjente e një avioni izraelit në Sofje

Avioni “Boeing” 737-800 i aviokompanisë “El Al” u ul me emergjencë në Aeroportin e Sofjes. Ulja ka qenë e sukseshsme, s’ka të dhëna për pasagjerë të lënduar. Avioni ka fluturuar nga Sofje për në Tel Aviv dhe kohëzgjatja e fluturimit ka qenë vetëm..

26.06.19 17:34 |
Mbledhja e qeverive të Bullgarisë dhe të Izraelit në Jerusalem është vazhdim dhe rezultat i bisedimeve gjatë korrikut të vitit 2011 në Sofje.

Bullgaria dhe Izraeli forcojnë bashkëpunimin

Më 11 shtator në Jerusalem do të mbahet mbledhja e përbashkët e qeverive të Bullgarisë dhe Izraelit. Duke gjykuar nga rendi i ditës mund të bëhet konkluzioni, se bashkëpunimi midis dy vendeve po zhvillohet dhe po thellohet. Theksat kryesorë të bisedimeve..

10.09.12 10:41 |
Ditën e hënë u zhvillua një takim midis kryeministrave të Bullgarisë dhe të Izraelit Bojko Borisov dhe Benjamin Netanjahu.

Bullgaria dhe Izraeli kërkojnë forma të reja të bashkëpunimit

Vizitën e parë zyrtare jashtë shtetit për vitin 2010 kryeministri i Bullgarisë Bojko Borisov e bëri në Izrael. Gjithmonë kur bëhet fjalë për marrëdhëniet midis Bullgarisë dhe Izraelit, theksohet lidhja e thellë emocionale midis dy popujve, e pikërisht..

12.01.10 12:57 |
Всички новини: днес | вчера