Eмисия новини
от 10.00 часа
Jorge Milton Kapitanich

Bullgaria dhe Argjentina po rritin bashkëpunimin ekonomik dhe kulturor

Jorge Milton Capitanich, guvernator i provincës argjentinase të Chacos, mbërriti në Sofje për një vizitë pune. Qëllimi i vizitës së tij është të mbështesë zhvillimin e marrëdhënieve midis Bullgarisë dhe Argjentinës në fushën e ekonomisë, kulturës..

23.05.22 17:46 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера