Eмисия новини
от 05.00 часа
Кirill Petkov

Gjykata Kushtetuese refuzoi të dëgjojë Kirill Petkovin në lidhje me kazusin për shtetësinë e tij të dyfishtë

Gjykata Kushtetuese ka pranuar provat me rastin e shtetësisë së dyfishtë të ish-ministrit në detyrë dhe kandidatit për deputet Kirill Petkov. Pritet që deri më 14 nëntor Gjykata të shpallë vendimin e vet për çështjen deri në zgjedhjet më 14..

12.10.21 15:10 |

Kirill Petkov: "Po e vazhdojmë ndryshimin" nuk është një parti presidenciale

Formacioni i ri në skenën politike bullgare - partia "Po e vazhdojmë ndryshimin", filloi takime me mbështetësit e saj. Qytetet e para të vizituara nga dy ish-ministrat në qeverinë teknike, Kirill Petkov dhe Asen Vasilev, ishin qytetet e tyre të..

28.09.21 12:07 |

Mbështetja për "Po e vazhdojmë ndryshimin" do të vijë nga zgjedhës të ndryshëm ideologjikisht

Formacioni i ri politik rreth ish-ministrave të financave dhe të ekonomisë në qeverinë e dytë teknike të Rumen Radev it deklaroi dëshirën e vet të jetë një nga faktorët në përbërjen e ardhshme të Kuvendit Popullor.   Dëshira e tyre për të vazhduar..

20.09.21 14:45 |
Nënpresidentja Ilijana Jotova

Presidenti dhe Nënpresidenti nuk do të jenë kandidatë partiakë

Po krijohet një komitet iniciative për të propozuar kandidaturën presidenciale të Rumen Radevit dhe Ilijana Jotovës, njoftoi vetë Jotova në Svishtov. "Do të ketë njerëz me ngjyra të ndryshme politike, me ide të ndryshme. Midis tyre do të jetë elita..

20.09.21 12:59 |
Ministri Kirill Petkov

Ministri Kirill Petkov: Autoritetet kanadeze më informuan se nuk jam shtetas i tyre

Ministri në detyrë i Ekonomisë Kirill Petkov njoftoi se të premten e kaluar ka marrë konfirmim se ai nuk është më shtetas kanadez . "Autoritetet kanadeze më kanë informuar se dokumentet që vërtetojnë këtë fakt janë dërguar në ambasadën..

23.08.21 13:36 |
Presidenti Rumen Radev

Presidenti Rumen Radev: Persona të korruptuar po përpiqen ta kthejnë orën në kohën e Bojko Borisovit

Sulmi me shtetësinë e dyfishtë kundër Ministrit të Ekonomisë Kirill Petkov synon të bëjë të pakuptimtë dhe të vërë në dyshim legjitimitetin e të gjitha akteve të kabinetit të përkohshëm , tha para gazetarëve Presidenti Rumen Radev. Sipas..

18.08.21 13:33 |
Ministri Kirill Petkov

Ministri Kirill Petkov: Unë ua dorëzova pasaportën time autoriteteve kanadeze

Ministri i Ekonomisë Kirill Petkov tha për Nova TV se ai nuk ka një pasaportë kanadeze dhe se ai ia ka dorëzuar certifikatën e shtetësisë tek autoritetet kanadeze. "Pasi ka një rezistencë kaq të fortë ndaj veprimeve të mia si ministër, kjo do të..

17.08.21 10:32 |
Dimitër Gërdev

Kërkojnë kontrollim nëse një ministër i kabinetit të përkohshëm ka pasur nënshtetësi të dyfishtë

Deputeti nga partia “Ka një popull të tillë” (ITN) Dimitër Gërdev pyeti Ministrin e Jashtëm Svetllan Stoev nëse Ministri i Ekonomisë Kirill Petkov ka pasur shtetësi të dyfishtë në kohën e emërimit të tij në kabinetin e përkohshëm. Gërdev iu..

13.08.21 17:26 |
Plazhi

Mbrojtën nga ndërtimi plazhet me natyrë ende të egër

Plazhet e pakta me natyrë të ruajtur të egër "Koral", "Kara Dere" dhe "Pasha Dere" janë tashmë pjesë e zonave të mbrojtura të rrjetit "Natura 2020" dhe ndërtimi atje është i ndaluar, vendosi qeveria e përkohshme. "Bregu natyror i Detit të Zi..

28.07.21 18:33 |
Ministri Kirill Petkov

Banka e Zhvillimit tashmë do të punojë vetëm me ndërmarrjet e vogla dhe të mesme

Banka Bullgare e Zhvillimit tashmë zyrtarisht ka një bord të ri mbikëqyrës. Kjo u njoftua nga Ministri i përkohshëm i Ekonomisë Kirill Petkov. "Që nga sot, banka do të punojë vetëm për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme me hua nën 2,5 mln euro", tha..

07.07.21 16:11 |
Всички новини: днес | вчера