Eмисия новини
от 14.00 часа
Bojko Borisov

Bojko Borisov nuk do të jetë deputet

“Sot paraqita një kërkesë në Komisionin Qendror Zgjedor dhe dhashë dorëheqjen nga vendi im si deputet në të dy rajonet me shumë mandate nga të cilat u zgjodha”, njoftoi Kryeministri dhe udhëheqësi i GERB Bojko Borisov në faqen e tij në Facebook...

08.04.21 12:04 |
Liderja e Partisë Socialiste Bullgare Kornelija Ninova

Opozita do të parashtrojë mocion mosbesimi ndaj qeverisë

Liderja e Partisë Socialiste Bullgare Kornelia Ninova u bëri thirrje qytetarëve të dalin në protestë para Kuvendit Popullor të martën, kur partia e saj do të parashtrojë mocion mosbesimi me temë “Korrupsion”. Partia opozitare do të përpiqet të rrëzojë..

12.07.20 12:08 |

Dyshime për koronavirus ndër udhëheqësit e Partisë Socialiste Bullgare

Një aktivist i Partisë Socialiste Bullgare, i cili ka qenë i pranishëm të shtunën e kaluar (13 qershor) në plenumin e së majtës, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Prandaj udhëheqësit e partisë u bëjnë thirrje të gjithë të pranishmit në plenum, të cilët..

21.06.20 12:24 |
Всички новини: днес | вчера