Eмисия новини
от часа
Ish-Ministri i Shëndetësisë Kostadin Angellov

GERB kërkon dorëheqjen e Ministrit të Shëndetësisë

Grupi parlamentar GERB kërkoi largimin e menjëhershëm të Ministrit në detyrë të Shëndetësisë, Dr. Stojço Kacarov, për shkak të dështimit në luftimin e krizës Covid. Thirrja u bë në një konferencë nga ish-Ministri i Shëndetësisë Kostadin Angellov, i..

03.09.21 13:45 |
Bojko Borisov

Korridoret e gjelbra të imunizimit mbeten edhe pas 9 majit

Më shumë se 270 000 vaksina të reja kundër koronavirusit do të mbërrijnë më 10 maj, në mënyrë që korridoret e gjelbra të vaksinimit të vazhdojnë të punojnë, dha urdhër Kryeministri Bojko Borisov. Gjatë një takimi pune me Ministrin e Shëndetësisë,..

07.05.21 14:27 |
Prof. Kostadin Angellov

Prof. Kostadin Angellov: Deri në fund të gushtit i heqim maskat

Në një brifing në Plovdiv Ministri i Shëndetësisë në dorëheqje prof. Kostadin Angellov shprehu kënaqësi për ritmin e vaksinimit. "Këtë javë arritëm të bëjmë 100 vaksina, 20% më shumë sesa gjatë javës së mëparshme," tha ai. Sipas tij, regjistri..

01.05.21 14:47 |
Tomisllav Donçev

Fillojnë konsultime me Komisionin Evropian për Planin e Rimëkëmbjes

Gjendja e jashtëzakonshme epidemike zgjatet me akoma një muaj, tha Ministri i Shëndetësisë Kostadin Angellov në një takim qeveritar. Sipas Angellovit, vendi po del me sukses nga vala e tretë e koronavirusit. Takimi i kabinetit në dorëheqje u..

28.04.21 11:51 |

Në Varna po ndodhen turistët e parë izraelitë

Turistët e parë izraelitë po ndodhen në vendpushimin tonë “Zllatni Pjasëci”.Grupi prej 125 turistëve nga Izraeli mbërriti në Aeroportin e Varnës pas hapjes së sallave të lojërave të fatit dhe të kazinove. Fluturimet për në Varna do të jenë të..

24.04.21 07:20 |

Hyrja në Bullgari – me certifikatë, PCR test negativ, ose dokument se personi e ka kaluar Covid-19

Nga nesër, lejohet trajnimi në qendrat arsimore në një distancë fizike prej të paktën një metër e gjysmë. Është e detyrueshme mbajtja e maskave dhe dezinfektimi çdo orë. Kjo u njoftua nga Ministri i Shëndetësisë në dorëheqje Kostadin Angellov, bëri..

23.04.21 16:41 |
Ministri në dorëheqje Angellov

Kostadin Angellov: Rekord i ri i vaksinave të vendosura në ditë

Vendi ynë ka regjistruar një rekord të ri të vaksinave të bëra në ditë. Këtë e bëri ti ditur në profilin e vet në Facebook Ministri i Shëndetësisë në dorëheqje Kostadin Angellov. Deri në orën 18:30 (kohë bullgare) janë vaksinuar 21 306 veta...

22.04.21 19:33 |

Dy raste të mutacionit të Covid-19 në Bullgarinë Veriore

“Tek dy gra në Bullgarinë Veriore me variantin britanik të Covid-19 u zbulua një mutacion i cili është në fillimin e proteinës spike në thumb“, informoi në brifingun e autoriteteve shëndetësore profesori Todor Kantarxhiev, drejtor i Qendrës Kombëtare mbi..

16.04.21 15:48 |
Prof. Kostadin Angellov

Partitë kritikuan shpërbërjen e shtabit kombëtar për luftimin e Covid-19

Deputetë nga “Bullgaria Demokratike”, “Ngrihu! Kriminelët jashtë!”, “Ka një popull të tillë” dhe “Lëvizja për të Drejtat dhe Liritë” /DPS/ kritikuan shpërbërjen e Shtabit Operativ Kombëtar për luftimin e Covid-19 nga qeveria në dorëheqje. Sipas..

16.04.21 13:56 |

Bullgaria – e shqetësuar për vaksinën Johnson & Johnson

"Ne jemi të shqetësuar për raportet e sotme nga SHBA-ja në lidhje me vaksinën Johnson & Johnson. Presim që të kemi një vendim në fund të ditës, pasi Agjencia Evropiane e Barnave shpalli qëndrimin e vet." Këtë e ka deklaruar Ministri i Shëndetësisë..

13.04.21 17:33 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера