Eмисия новини
от 14.00 часа
Ministri Krasen Kralev

Ministri i Sportit kërcënoi se do t’i mbyllë stadiumet për publikun

Ministri i Sportit Krasen Kralev kërcënoi se do t’i mbyllë stadiumet për publikun në rast se nuk respektohen masat kundërepidekime gjatë finales për Kupën e Futbollit të Bullgarisë. Në stadiumin në Sofje do të jenë të pranishëm 12 000 fansa të..

01.07.20 10:51 |

Deri në 12 mijë tifozë do të asistojnë në finalin për Kupën e Bullgarisë

Pas një takimi me kryeministrin Bojko Borisov ministri i sportit Krasen Kralev tha, se për finalin e Kupës së Bullgarisë midis ekipeve CSKA (Sofja) dhe Lokomotiv (Pllovdiv) më 1 korrik në stadium do të hyjnë deri në 12 mijë veta. Ministri tha se për..

27.06.20 13:52 |
Ministri Krasen Kralev

Ministri i Sportit Krasen Kralev përshëndeti olimpikët bullgarë

Ministri i Sportit Krasen Kralev përshëndeti olimpikët bullgarë, trajnerët dhe miqtë e sportit me rastin e Ditës Olimpike Ndërkombëtare dhe Ditës së Olimpikut Bullgar. Ai rikujtoi se Bullgaria është një nga 14 shtetet, të cilat kanë marrë pjesë në..

23.06.20 13:44 |
Ministri Krasen Kralev

Ministri Krasen Kralev: Rimëkëmbja e ekonomisë sportive duhet të jetë prioritet i BE-së

Rimëkëmbja e ekonomisë sportive është një përgjegjësi e madhe për të gjitha shtetet anëtare të BE-së. Ajo duhet të jetë ndër prioritetet e BE-së dhe të jetë e përkrahur me mjetet e fondeve evropiane. Këtë e deklaroi Ministri i Rinisë dhe Sportit..

02.06.20 19:55 |
Ministri Krasen Kralev

Ngulet këmbë për licencimin e shpejtuar të laboratorit bullgar antidoping

Ministri i Rinisë dhe Sportit Krasen Kralev zhvilloi online një takim pune me Presidentin e Agjencisë Botërore Antidoping (WADA) Witold Banka. Ministri Kralev nënvizoi se shpreson te përkrahja e WADA për licencimin e laboratorit bullgar antidoping...

28.05.20 17:46 |

Përshëndetje për Ditën e Sportit Bullgar

17 maj është Dita e Sportit Bullgar. Përshëndes të gjithë sportistët bullgarë, trajnerët e tyre, të gjithët që ia kanë kushtuar jetën e vet sportit. U uroj atyre shëndet dhe suksese" , tha Ministri i sportit Krasen Kralev në adresën e tij..

17.05.20 12:09 |

Kampionati kombëtar i futbollit mund të përfundojë pa publik

Kryeministri Bojko Borisov do të ndihmojë klubin profesional të futbollit “Levski”, por vetëm pas ndërrimit të pronarit të tij, bëri të ditur Ministri i sportit Krasen Karlev. Me letër dërguar kryeministrit tifozët “blu” kanë kërkuar leje për..

05.05.20 19:30 |

Planifikojnë rifillimin e stërvitjeve sportive

Ministri i sportit Krasen Kralev mori pjesë në videokonferencën e BE-së, kushtuar pasojave të Covid-19 mbi sektorin. Ministri tha se motivacioni online që vjen nga sportistët dhe të angazhuarit në sport, ka efekt pozitiv mbi qytetarët. Sofja përkrah..

21.04.20 16:13 |
Krasen Kralev

Një bullgar do ta përfaqësojë BE-në në Agjencinë Botërore të Antidopingut

Ministri i Rinisë dhe Sportit Krasen Kralev u zgjodh për herë të dytë për anëtar të Këshillit Drejtues të Agjencisë Botërore të Antidopingut (WADA). Gjatë 3 viteve në vijim Kralev do të përfaqësojë vendet e BE-së në Bordin e vendeve nga BE-ja...

31.10.19 12:05 |

Qeveria ndërpret marrëdhëniet e saj me Bashkimin Bullgar të Futbollit

Qeveria ndërpret marrëdhëniet e saj me Bashkimin Bullgar të Futbollit, duke përfshirë dhe ato financiare, deri në dorëzimin e dorëheqjes së kryetarit të tij Borisllav Mihajllov. Këtë e tha Ministri i Rinisë dhe Sportit Krasen Kralev në një briefing në..

15.10.19 16:05 |
Всички новини: днес | вчера