Eмисия новини
от 03.00 часа
Lindja Zeqiri

Paraqitje e dobët e bullgarëve në Tokio

Bozhidar Andreev mbaroi në vend të pestë në peshëngritje në kategorinë deri në 73 kg me një dyluftim prej 338 kg. Deri në provën e fundit në shtytje bullgari ishte në pretendues për medaljen e bronztë. Qitësja Selin Ali zuri vendin e 16..

28.07.21 16:17 |
Linda Zeqiri

Tri sportiste bullgare në badminton u klasifikuan për Lojërat Olimpike në Tokio

Bullgaria do të ketë tre lojtarë në badminton në Lojërat Olimpike në Tokio. Këto janë dy herë kampionet e Evropës në dyshe, Gabriella dhe Stefani Stoevi dhe Linda Zeqiri . Lajmi u njoftua për BNR nga Drejtori Ekzekutiv i Federatës Bullgare të..

13.05.21 15:30 |

Linda Zeqiri – raketa e parë në badmintonin bullgar

Rruga e Lindës në sport nuk është nga më tradicionalet. Kur është në moshën 15 vjeçe, një trajner danez zbulon talentin e saj për badminton dhe kështu vajza e lë shtëpinë e vet të babait dhe niset për tek vendi skandinav. Por si fillon përralla e..

18.06.16 12:35 |
Всички новини: днес | вчера