Eмисия новини
от 19.00 часа

“Lludogorec” po vazhdon në kualifikimet për Ligën e Kampionëve

Kampioni bullgar i futbollit “Lludogorec” u kualifikua në raundin e tretë paraprak të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti skuadrën sllovene “Mura” në Razgrad me 3: 1 dhe realizoi 0: 0 në ndeshjen e parë. Në minutën e 4 -të nikoqirët shënuan golin e..

29.07.21 10:34 |

Ludogorec shkon në raundin e dytë paraprak të "Ligës së Kampionëve"

Kampioni i futbollit i Bullgarisë "Ludogorec" arriti në Beograd një fitore të re me 1: 0 ndaj kampionit të Bjellorusisë Shahtjor (Soligorsk). Golin e vetëm e shënoi Kirill Despodov në minutën e 71-të. Ndryshe nga ndeshja e parë në Razgrad, kur..

14.07.21 10:22 |

“Lludogorec” u bë kampion futbolli i Bullgarisë

Skuadra e "Lludogorec" fitoi një titull rekord të dhjetë radhazi të Bullgarisë, pasi mundi "Beroe" me 3: 1 në terren të vet në Razgrad, në një ndeshje të raundit të 27-të të Ligës së Parë të Futbollit. Kështu, Lludogorec regjistroi fitoren e tij të..

05.05.21 09:22 |

U zgjodhën futbollistët më të mirë në Bullgari për vitin 2020

95 gazetarë sportivë nga 37 media votuan në edicionin e 60-të të anketës “Futbollist i Vitit”. Ndër organizatorët e anketës janë Asociacioni Bullgar i Gazetarëve Sportivë dhe Bashkimi Bullgar i Futbollit. Sipas traditës fituesi duhet t’u dhurojë..

20.01.21 09:00 |

Fitorja e CSKA-së dhe eliminimi i skuadrave bullgare nga Liga Evropa

CSKA arriti fitore prestigjioze me 3:1 kundër Romës në raundin e fundit të fazës grupore të Ligës Evropa. “Të kuqit” shënuan fitoren e parë në grup, megjithëse ndeshja nuk ishte me rëndësi për klasifikimin përfundimtar. Roma tashmë e kishte..

11.12.20 11:12 |

“Lludogorec” dhe “CSKA – Sofje” u klasifikuan për fazën grupore të Ligës së Evropës

“Lludogorec” u klasifikua për fazën grupore të turneut të Ligës së Evropës. Kampioni bullgar fitoi vështirë me 2:0 si mysafir kundër kampionit të Bjellorusisë Dinamo Brest, duke i shënuar golat në fund të ndeshjes. CSKA u klasifikua për fazën..

02.10.20 11:14 |

Në rast fitoreje në raundin e parë të Ligës së Kampionëve Bullgaria do të ndeshet me Danimarkën

Shorti i hedhur në centralin e UEFA-s në Nion caktoi shpërndarjen e lojtarëve në raundin e ardhshëm. Sipas tij, në qoftë se e përballon raundin e parë të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve Lludogorec do të jetë mikpritës i raundit tjetër, ku..

10.08.20 14:18 |

Pas rezultatit baras me “Ferencvárosi” “Lludogorec” po vazhdon në Ligën e Evropës

Skuadra bullgare e futbollit “Lludogorec” u klasifikua për 1/16 finalet e Ligës së Evropës, pasi arriti rezultat baras kundër “Ferencvárosi” në terren të vet në ndeshjen e fundit prej fazës grupore të turneut. Hungarezët shënuan golin barazues që në..

13.12.19 09:35 |

Në turnetë e Ligës Evropa ekipi bullgar Lludogorec u radhit i dyti në grupin e vet

Në Barcelonë ekipi bullgar i futbollit Lludogorec humbi me rezultat 0:6 ndeshjen e luajtur me skuadrën Espajoll. Dyluftimi midis ekipeve Ferencvarosh dhe CSKA (Moska) nga java e 4-të e fazës së grupeve të turneuve Liga Evropa përfundoi me rezultatin e..

08.11.19 11:18 |

“Lludogorec” mposhti “Ferencvarosi” me 3:0

Në ndeshjen e raundit të dytë të grupit H në "Ligën e Evropës" skuadra bullgare “Lludogorec” е mposhti atë hungareze “Ferencvarosi” me 3:0. Bullgarët ishin mysafirë në Budapestë dhe kështu morën revansh të pjesshëm për humbjen nga hungarezët më..

04.10.19 09:51 |
Всички новини: днес | вчера