Eмисия новини
от 06.00 часа

Presidenti do të vendosë veto të pjesshme ndaj Ligjit për MPB-në

Presidenti Rumen Radev do përdorë të drejtën e tij të vërë veto të pjesshme ndaj amendamenteve të Ligjit për Ministrinë e Punëve të Brendshme. Me tekstet e reja, të cilat provokuan debate të ashpra, krijohet një drejtori e re, e cila në fakt dublon..

18.06.20 12:52 |
Ministri i MPB-së Mlladen Marinov

MPB përqendrohet mbi maskat dhe distancën fizike

Me liberalizimin e masave kundër përhapjes së koronavirusit nëpunësit e Ministrisë së Punëve të Brendshme përqendrohen mbi respektimin e kërkesave për distancë fizike dhe mbajtje të maskave në hapësirat e mbyllura dhe në transportin publik. Këtë e tha..

20.05.20 16:20 |
Sllavi Angellov

Arrestuan të dyshuarit për sulmin kundër një gazetari hetues në Sofje

Në një aksion të përbashkët të specializuar të policisë dhe Prokurorisë janë ndaluar anëtarët e një grupi kriminal. Ndër ta, sipas burimeve të pakonfirmuara të BNR-së, janë dy persona, të cilët janë të dyshuarit për rrahjen e gazetarit investigativ..

23.04.20 13:48 |

Trafiku në hyrjet e Sofjes pas Pashkëve nuk është i ngarkuar

Të hënën në mëngjes pas Pashkëve pritej rritja e fluksit të automjeteve në drejtim të Sofjes.  Në të gjitha hyrjet e kryeqytetit ka postblloqe, ku kontrollohen dokumentet e udhëtuesve, të cilat pohojnë se ata jetojnë apo punojnë në Sofje. Hyrja në..

20.04.20 11:03 |

MPB-ja mbikëqyr nëpërmjet operatorëve mobilë shkeljen e karantinës

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) tashmë kërkon nga operatorët mobilë të dhëna për lëvizjen e shkelësve, deklaroi në një intervistë për televizionin privat BTV Ministri i Punëve të Brendshme Mlladen Marinov. Sipas të dhënave të MPB-së që..

15.04.20 19:49 |
Ministri Mlladen Marinov

Ulje e kriminalitetit për shkak të masave të rrepta të sigurisë

Në një intervistë për Televizionin Kombëtar Bullgar Ministri i Punëve të Brendshme Mlladen Marinov deklaroi se tani për tani Ministria e tij përballet me situatën e pazakontë lidhur me krizën e koronavirusit dhe nuk ka nevojë për ndihmën e..

23.03.20 11:53 |

Autoritetet bullgare i kundërvihen një marshi ekstremist

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) po ndjek gjendjen në vend për shkak të Marshit Llukov, që duhet të zhvillohet të shtunën në Sofje, tha Ministri i Punëve të Brendshme Mlladen Marinov. Kryetarja e Bashkisë së Sofjes Jordanka Fandëkova ndaloi me..

21.02.20 20:05 |
Ivajllo Ivanov, MPB

Shtohet numri i policëve afër degëve bankare

Për shkak të disa rasteve të vjedhjeve në dega bankare në vend Ministria e Punëve të Brendshme informoi se do të shtohet numri i policëve në qytetet e mëdha në afërsi të degëve bankare dhe selive të kompanive që punojnë me shuma të mëdha të..

13.02.20 12:10 |

Ambasadorja e ShBA-së në Sofje vizitoi kufirin jugor bullgar

Ambasadorja e ShBA-së në Bullgari Hero Mustafa vizitoi Pikën e Kontrollit Kufitar “Kapitan Andreevo”, për të demonstruar angazhimin amerikan për partneritet dhe bashkëpunim me Bullgarinë për forcimin e sigurisë kufitare. Kjo është pika më e..

30.12.19 16:56 |

MPB-ja fillon kontroll në të gjitha spitalet e vendit

Pas një takimi dy orësh që u zhvillua dje mes Kryeministrit Bojko Borisov dhe përfaqësuesve të infermiereve bullgare që protestojnë para godinës së qeverisë, sot Ministria e Punëve të Brendshme /MPB/, Drejtoria e Përgjithshme për Luftimin e..

17.12.19 09:28 |
Всички новини: днес | вчера