Eмисия новини
от 16.00 часа
Maja Manollova

Ish-Avokatja e Popullit Maja Manollova do të marrë pjesë në zgjedhje në një koalicion anti-Borisov

Ish-Avokatja e Popullit Maja Manolova në periudhën 2015-2019 dhe lidere e tanishme e platformës civile “Ngrihu.BG” nuk do të themelojë parti, por do të marrë pjesë në zgjedhje në një rrjet të gjerë partnerësh. Rrjeti do të përfshijë organizata..

31.08.20 14:46 |

Në horizontin politik – diçka e re?

Ditët e fundit në Bullgari tema aktuale e jetës politike është lidhur me marrëdhëniet mes Presidentit dhe Kryeministrit pas shpërndarjes në hapësirën publike të materialeve komprometuese dhe fotografive të Kryeministrit. Diskutohet shumë në..

22.06.20 15:22 |
Maja Manollova

Protestë në Sofje kundër qeverisjes së vendit

Mbështetësit e Platformës së qytetarëve “Izpravi se.BG” (Çohu.BG) nga 20 qytete bullgare u mblodhën para ndërtesës së Këshillit të Ministrave në qendrën e Sofjes, ku është organizuar një protestë. Ish-Avokatja e Popullit dhe kryetarja e lëvizjes..

23.05.20 13:27 |

Një komitet nismëtar do të kërkojë anulimin e zgjedhjeve në Sofje

Komiteti nismëtar, i cili propozoi kandidaturën e Maja Manollovës për kryetare të bashkisë së Sofjes, bëri të ditur se do të kërkojë anulimin e zgjedhjeve në kryeqytet. Kryetari i komitetit Nikolla Vapcarov komentoi para Radios Kombëtare Bullgare,..

04.11.19 12:01 |

Rezultatet zyrtare: fituesi në balotazhin e zgjedhjeve vendore është GERB

Sipas të dhënave zyrtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve pas përpunimit të informacionit të ardhur nga të gjitha pikat e votimit, në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale të zhvilluar dje në Bullgari, partia në pushtet GERB ka fituar garën për..

04.11.19 10:12 |
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve duke shpallur rezultatet përfundimtare

Raund i dytë i zgjedhjeve lokale në Sofje dhe në 17 qytete të mëdha

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve publikoi rezultatet e zgjedhjeve lokale në vend për raundin e parë pas përfundimit të numërimit të të gjitha votave. Në kryeqytetin Sofja kryetarja e deritanishme e bashkisë Jordanka Fandëkova e fitoi raundin e parë me..

29.10.19 11:00 |
Jordanka Fandëkova (majtas) dhe Maja Manollova

Balotazhe në shumicën e qyteteve të mëdha të Bullgarisë

Exit Poll-i i raundit të parë të zgjedhjeve vendore në Bullgari tregon se pothuajse në të gjitha qytetet e mëdha të vendit do të ketë balotazhe për kryebashkiakët. Sipas të dhënave të agjencisë “Gallup” kandidatët e partisë në pushtet GERB fitojnë që në..

27.10.19 20:58 |

„Beteja“ për postin e kryetarit të bashkisë së Sofjes – tema numër një në fillim të sezonit të ri politik

Një ditë para seancës së parë të Kuvendit Popullor pas pushimeve verore, emocionet politike janë në kulm e sipër. Arsyet për këtë janë deklaratat zyrtare të rivaleve kryesore për postin e kryetarit të bashkisë së Sofjes për pjesëmarrje në garën..

03.09.19 15:42 |
Maja Manollova

Avokatja e popullit Maja Manollova është kandidate për kryetare të bashkisë së Sofjes

Avokatja e popullit Maja Manollova deklaroi se do të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme për kryetar bashkie në kryeqytet dhe për këtë arsye do të japë dorëheqje nga posti i saj aktual. Lighur me këtë Kryeministri Bojko Borisov nënvizoi se..

03.09.19 10:45 |
Avokatja e Popullit Maja Manollova

Përgjithësisht 122 199 qytetarë kanë kërkuar ndihmë nga Avokati i Popullit

Përgjithësisht 122 199 qytetarë kanë kërkuar ndihmë nga Avokati i Popullit, 45 016 janë ankesat dhe sinjalet e marra të qytetarëve, vihet në dukje në raportin e Avokates së Popullit Maja Manollova për periudhën afro katër vjeçare në postin e saj -..

30.08.19 11:40 |
Всички новини: днес | вчера