Eмисия новини
от 08.00 часа

Aktorja bullgare Maria Bakallova është zgjedhur për një rol kyç në një super prodhim

Artistja bullgare Maria Bakallova bëhet pjesë  e universit të super heronjve Marvel.  Bullgarja do të marr pjesë në “Mbrojtësit e Galaktikës 3” (“Guardians of the Galaxy”), bashkë me Chris Pratt, Zoe Saldana, Vin Diesel dhe Dave Bautista ...

12.06.22 12:45 |
Maria Bakallova

Maria Bakallova kryeson renditjen bullgare të yjeve të “Forbes”

Maria Bakallova , e cila u nominua për Oskar në vitin 2021, zuri vendin e parë në listën Top 70 të bullgarëve me ndikim më të madh në show biznesin, të përpiluar nga edicioni bullgar i revistës "Forbes". Viti i Maria Bakalovës! Kampionja..

21.12.21 11:56 |

Ngritën flamurin bullgar në anijen "Shenjtorët Kiril dhe Metodi"

Në Varna aktorja Maria Bakallov a u bë kumbara e anijes së parë kërkimore ushtarake b ullgare. Ai e ka emrin e vëllezër ve të shenjtë Kirili dhe Metodi. Anija me numër bordi 421 është pronësi e një konsorciumi midis Shkollës..

27.07.21 11:58 |

Aktorja Maria Bakallova bëhet Ambasadorja e Destinacionit Bullgari

Aktorja e parë bullgare e nominuar për Oskar - Maria Bakallova , mori shenjën e nderit "Ambasadori i Destinacionit Bullgari" nga Ministrja e Turizmit Stella Balltova. Bakallova ishte e ftuar sot në Ministrinë e Turizmit menjëherë pas..

19.07.21 18:09 |

Premiera në Kanë e filmit bullgar "Gratë vërtet qajnë"

Më 6 korrik në mbrëmje do të hapet Festivali i 74-të i Filmit në Kanë. Gjithsej 60 filma do të shfaqen në programe të ndryshme. Në programin e konkursit "Vështrimi i Veçantë", ku garojnë filma që paraqesin një pikëpamje më të veçantë në..

06.07.21 11:54 |
Maria Bakallova

Bullgarja Maria Bakallova nuk e mori çmimin “Oscar” për rol dytësor

Maria Bakallova nuk e mori statujën për aktoren më të mirë në një rol dytësor. Fituesi është Yun Yo-Jong për rolin e saj në filmin "Minari". Megjithëse nuk arriti ta marrë statujën, Maria Bakallova u krahasua me Marilyn Monroe nga drejtuesi i..

26.04.21 09:26 |
Maria Bakallova

Bullgarja Maria Bakallova nuk arriti të fitojë Çmimin e Aktorëve në ShBA

Bullgarja Maria Bakallova nuk arriti të fitojë Çmimin e Aktorëvenë ShBA për aktoren më të mirë dytësore për rolin e saj në filmin “Borat 2”. Çmimin e mori artistja jugkoreane Yun Yu-jun për mishërimin e saj në filmin “Minari”. Çmimet..

05.04.21 14:16 |

Maria Bakallova për rrugën e saj deri në “Borat”2, mesazhet dhe ëndrrat

Maria Bakallova – 24 vjeçe është aktorja e parë bullgare e nominuar për “Oskar”. Njohja vjen për rolin e saj të Tutar Sagdiev, vajza e një reporteri të imagjinuar kazak, në filmin komedi “Borat 2” të Sasha Baron Cohen. Disa orë pasi u bë e qartë..

19.03.21 07:15 |
Maria Bakallova

Bullgarja Maria Bakallova me një nominim historik të Oskarit

Bullgarja Maria Bakallova u bë aktorja e parë bullgare që u nominua për një Oskar. Ajo do të konkurrojë në kategorinë e rolit femër mbështetës për rolin e saj në filmin “Borat 2”. Konkurrentët e saj do të jenë aktoret Glenn Close, Olivia Colman,..

15.03.21 18:09 |

Bullgarja Maria Bakallova mori një nominim edhe nga Akademia Britanike e Filmit (BAFTA)

Maria Bakallova mori nominim dhe nga Akademia Britanike për Art Filmues dhe Televiziv për një rol dytësor femëror për shkak të imazhit të saj të Tutarit – vajzës së Sasha Barën Koen në shiritin “Borat 2”. Në këtë garë ajo është në shoqërinë e..

14.03.21 08:05 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера