Bashkatdhetarët jashtë vendit raportojnë probleme lidhur me teknologjinë e procesit zgjedhor

Autoritetet bullgare arritën të organizojnë në mënyrë adekuate procesin zgjedhor, por ka ende disa deficite që duhen korrigjuar - sipas raportit të një misioni të vëzhguesve ndërkombëtarë të zgjedhjeve në vendin tonë nga Asambleja Parlamentare e..

04.10.22 13:19 |
Aeroporti i Plovdivit

Fluturime nga Plovdivi për në Londër, Dortmund dhe Memmingen

Aviokompania Wizz Air ka nisur fluturime për dhe nga Plovdiv, bëri të ditur BNR Plovdiv. Nga fillimi i nëntorit, operatori do të sigurojë fluturime për në Londër, Dortmund dhe Memmingen. Fluturimet deri në kryeqytetin britanik do të jenë tre herë..

19.08.21 19:18 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна