Eмисия новини
от часа

Një tandem regjisorësh bullgarë janë në krye të jurisë së “Ditëve të Venecias”

Mina Mileva dhe Vesella Kazakova do të kryesojnë jurinë e programit prestigjioz “Ditët e Venecias” (Giornatte degli autori) në festivalin më të vjetër të filmit në botë. Lajmi erdhi disa ditë, pasi filmi i regjisoreve bullgare me titull “Gratë vërtetë..

01.08.21 09:05 |

Premiera në Kanë e filmit bullgar "Gratë vërtet qajnë"

Më 6 korrik në mbrëmje do të hapet Festivali i 74-të i Filmit në Kanë. Gjithsej 60 filma do të shfaqen në programe të ndryshme. Në programin e konkursit "Vështrimi i Veçantë", ku garojnë filma që paraqesin një pikëpamje më të veçantë në..

06.07.21 11:54 |
Всички новини: днес | вчера