Eмисия новини
от 03.00 часа

18 medalje për Bullgarinë në Lojërat Evropiane të Minskut

Në klasifikimin përfundimtar për nga numri i medaljeve Bullgaria renditet në vendin e 16-të në Lojërat e dyta Evropiane, të cilat përfunduan të dielën në kryeqytetin e Bjellorusisë Minsk. Sportistët bullgarë fituar 18 medalje – 3 të arta,7 të..

01.07.19 10:43 |
Maria Orjashkova

Medalje e artë në sambo për Maria Orjashkova në Lojërat Evropiane në Minsk

Marija Orjashkova fitoi medaljen e artë në sambo në Lojërat Evropiane në Minsk të Bjellorusisë. Bullgarja, e cila ka qenë nëntë herë kampione evropiane dhe katër herë kampione botërore e fitoi titullin në kategorinë 80 kilogramë, pasi në final e..

24.06.19 11:23 |
Всички новини: днес | вчера