Eмисия новини
от 20.00 часа

Mesazhi i radhës i fortë i këngëtarit Miro – “Vula nga shpirti im”

Kënga u përfshi në “Botëkuptim” - albumin e ri të këngëtarit të famshëm pop, kompozitor, tekst-shkrues, dhe producent Miro. Muzika është e kompozitorit Dimitër Petrov. Teksti është një nga më të mirët e krijuar nga Miro. “ Më dëgjo kur bie në..

30.08.21 07:15 |

Interpretuesit e njohur bullgarë Miro dhe Nina Nikolina në një bashkëpunim mjaft interesant

Kënga “Çamçakëzët” është nga albumi i ri i Miros “Mirogled” (“Botëkuptimi”), i cili u promovua gjatë muajit mars dhe bashkon 13 tituj të rinj. Në këngë Miro ikën nga stili i tij karakteristik melodik. Në aranzhim janë përfshirë timbre, të..

25.07.21 14:35 |
Miro do ta përfaqësojë Bullgarinë në Eurovision 2010 me këngën “Engjëj je ti”

Takime në valët e Radio Bullgarisë

ftp://files.bnr.bg/RadioBulgaria/Albanska/Obshtestvo/audio01_alb_22_04_10.mp3 “Karizma” është ndoshta dueti më i suksesshëm muzikor në Bullgari. Në programin tonë do t’ju tregojmë për dy muzikantët e duetit – Miroslav Dimov dhe Galina Kurdova, do të dëgjoni..

23.04.10 09:43 |
Me shumë dëshirë këngëtari Miro interpretoi pesë këngët, të cilat arritën deri në gjysmëfinalet.

Bullgaria në “Evrovizion 2010”

ftp://files.bnr.bg/RadioBulgaria/Albanska/Myzika/audio01_alb_15_02_10.mp3 Më 28 shkurt pritet që Bullgaria të zgjedhë këngën, me të cilën vendi do të paraqitet në konkursin prestigjioz “Evrovizion 2010”. Sivjet ai do të zhvillohet në kryeqytetin e..

16.02.10 08:46 |
Всички новини: днес | вчера