Eмисия новини
от 21.00 часа

Protesta kundër një emisari të Patriarkanës së Moskës në Sofje

Bullgarët dhe ukrainasit thërrasin "Vrasësit" dhe "Moska nuk është këtu" përpara Kishës Ruse “Shën Nikollaj” në Sofje. Ata po protestojnë kundër vizitës së Mitropolitit Antoni të Volokolamit, i cili është ministër i jashtëm i Patriarkanës së..

06.12.22 11:21 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна