Eмисия новини
от 05.00 часа

Muzeu Historik në Pavlikeni nderoi Nikolla Gjuzelevin me një ekspozitë të përkohshme

Këngëtari bullgar operistik me famë botërore Nikolla Gjuzelev nderohet edhe në qytetin e vet të lindjes. Muzeu Historik në Pavlikeni krijoi një ekspozitë të përhershme me sende të tij personale. Ai ka marrë njohje botërore për talentin e vet muzikor,..

21.12.19 13:10 |

2014 – Nikolla Gjuzelev – Piktori në botën e operës

“Nuk më pëlqen fjala “legjenda”, unë jam realist dhe artist. Por megjithatë do të thoja: “Më njohën si basi më i mirë kantil në botë.” Këtë e tha në një prej intervistave të tij të fundit basi i njohur Nikolla Gjuzelev. Gazeta “Mond” e përshkruan zërin..

19.12.15 12:15 |
Всички новини: днес | вчера