Eмисия новини
от 12.00 часа

"Zjarri i qetë" i bashkoi Milica Bozhinovën dhe Orlin Goranovin

Interpretuesit me një karrierë të gjatë dhe të suksesshme, Milica Bozhinova (nga grupi vokal “Tonika SV”) dhe Orlin Goranov bashkohen për herë të parë në një duet. Kënga quhet "Zjarri i qetë" dhe është kompozuar enkas për ta nga Momçill Kolev,..

29.11.22 14:55 |

Ljubo Kirov me një koncert mbresëlënës në Londër

Pak ditë më parë (më 22 maj) Ljubo Kirov dha një koncert në sallën e famshme Troxy në Londër. “Ljubo bëri një shfaqje muzikore të nivelit botëror. Për më shumë se dy orë publiku këndoi me të këngët e albumit të tij të ri “Më puth” , si dhe hitet..

26.05.22 13:14 |

“Frymë” – një tregim me vazhdim

“Frymë” është një nga këngët më të reja në repertorin e këngëtarit Orlin Goranov . Tekstin e krijoi Krasimir Trifonov, ndërsa autor i muzikës dhe aranzhimit është Svetosllav Loboshki. Premiera e këngës “Frymë” ishte Ditën e Ungjillëzimit që..

06.04.22 10:21 |

Muzika klasike bullgare pop në saundrakun e filmit “Kthim-2”

Pjesa e dytë e filmit “Kthim” u shfaq në ekran më 14 shkurt. Një pjesë e saundrakut të filmit është versioni i ri i këngës “Të fillojmë nga e para” nga repertori i këngëtarit Orlin Goranov, e cila tani është në duet të këngëtarëve Orlin Pavllov dhe..

28.02.22 11:23 |

“Dhe” – kënga e re e Orlin Goranovit

Para afro një muaji këngëtari Orlin Goranov prezantoi këngën e tij më të re me titullin e shkurtër “Dhe”. Tekstin e krijoi gazetari televiziv Kostadin Filipov, ndërsa muzika dhe përpunimi janë vepër e krijuesit Svetosllav Lloboshki. Këngëtari i..

02.09.21 07:00 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна