Eмисия новини
от 19.00 часа
Kornelija Ninova

Partia Socialiste Bullgare do të përgatitet për zgjedhjet parlamentare me përgjegjësi

“Shkojmë në zgjedhjet parlamentare me përgjegjësi pa premtuar gjëra popullsitë.” Këtë e tha kryetarja e PSB Kronelija Ninova në mbledhjen e parë të Këshillit Kombëtar të partisë. Liderja shtoi se duhet të filloi përgatitja e partisë për hartimin e..

11.10.20 16:29 |

Partia Socialiste Bullgare nuk pranon përmendjen e Konventës së Stambollit në rezolutën e PE

Në pozitën e Këshillit Kombëtar të Partisë Socialiste Bullgare (PSB) në opozitë cilësohen si të papranueshme apelet për ratifikimin e Konventës së Stambollit në rezolutën e Parlamentit Evropian për superioritetin e ligjit tek ne. PSB e konsideron..

11.10.20 15:56 |
Kornelija Ninova

PSB hedh poshtë mbështetjen e Konventës së Stambollit

Nën asnjë formë nuk do të përkrahim Konventën e Stambollit, tha kryetarja e Partisë Socialiste Bullgare (PSB) Kornelija Ninova. Në një pozitë të PSB-s mirëpritet rezoluta e Parlamentit Evropian për Bullgarinë lidhur me kritikat ndaj qeverisë...

06.10.20 16:28 |

Opozita e majtë parashtroi mocion mosbesimi

“Partia Socialiste Bullgare për Bullgarinë” parashtroi në Parlament mocion mosbesimi ndaj qeverisë për shkak të rrëzimit të politikës në fushën e mjedisit dhe ujërave. Dokumenti u nënshkrua nga 78 deputetë nga e majta. Sipas lideres së Partisë Socialiste..

20.01.20 15:43 |

Refuzimi i debatit mes liderëve të GERB-it dhe Partisë Socialiste Bullgare i dha një fillim të keq fushatës paraelektorale

Debati i drejtpërdrejt mes liderëve të GERB-it Bojko Borisov dhe Partisë Socialiste Bullgare Kornelia Ninova, nuk u zhvillua për shkak të kundërshtimeve për formatin e tij. Megjithë interesin e madh publik dhe gatishmërinë e tri televizioneve kombëtare..

02.03.17 14:01 |

Standardi i jetesës dhe premtimet parazgjedhore

Standardi i jetesës në Bullgari është më i ulët në tërë Evropën. Kjo dihet prej kohës edhe nga qeveritarët, edhe nga qytetarët, edhe nga sindikatat, edhe nga partitë politike. Varësisht nga ideologjitë e mbrojtura dhe pikëpamjet ekonomike, qeveritarët..

10.02.17 13:57 |
Всички новини: днес | вчера