Eмисия новини
от 02.00 часа

Pas pushtimit të rajonit të Luganskut, ushtria ruse përparoi në Doneck

Ushtria ukrainase njoftoi se tërhoqi njësitë e saj të fundit nga Lisiçansk për të shmangur rrethimin. Shtabi i Përgjithshëm në Kiev theksoi se për të arritur sukses, nuk mjafton vetëm vullneti i çeliktë dhe patriotizmi, por nevojiten burime materiale..

04.07.22 09:09 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера