Eмисия новини
от 11.00 часа

Kryeministri Borisov: Masat liberale kundër Covid-19 japin rezultat

Në krahasim me shtete të tjera evropiane masat kufizuese kundër koronavirusit te ne janë liberale dhe japin rezultat, deklaroi Kryeministri Bojko Borisov në Razllog, ku bashkë me Ministrin e Shëndetësisë Krasimir Vëllçev dhe eurodeputetin Andrej..

16.01.21 11:58 |

56 fotografi zbulojnë bukurinë e bullgares në Razllog

Tablo prej druri të stolisura me zilet e vogla tipike për qytetin Razllog (Bullgari Jugperëndimore) dhe me fije të ngjyrosura zbukurojnë parkun para Muzeut Historik të qytezës malore. Atje janë radhitur vepra të fotografit Petër Petrov, ku mund të shihen..

23.05.20 06:35 |

Qyteti autentik dhe kolorit Razllog tërheq me festivalet dhe me kuzhinën vendase

Vetëm 6 kilometra  nga vendpushimi më i vizituar gjatë periudhës së dimrit - Bansko, gjendet qyteti Razllog. I vendosur në kufirin midis tri maleve - Rilla, Pirin dhe Rodopet, qyteza përbën një vend të qetë për pushim gjatë gjithë vitit. Turistëve..

05.03.20 12:42 |

Në rrethin e Razllogut i magjepsin miqtë me gjellë të shijshme

Në mesin e dimrit miqtë e qytetit Razllog mbeten të kënaqur nga kushtet e shkëlqyera për sportet e dimrit. Dëbora e bollshme, pistat e pastruara dhe të përpunuara dhe pamjet të cilat të ndalojnë frymën drejtuar majave të malit Pirin i frenojnë adhuruesit e..

09.03.12 10:33 |

Pushimet dimërore në rajonin e qytetit Razllog

“Ski gjatë dimrit, golf gjatë verës” – gjatë disa viteve të fundit kjo ofertë tërheq gjithnjë e më shumë turistë në rajonin e qytetit të Razllogut. Dhe vërtetë disa fusha golfi këtu mund të kënaqin madje adhuruesit më pretenciozë të kësaj loje luksoze, kurse..

10.12.10 14:16 |
Всички новини: днес | вчера