Eмисия новини
от 07.00 часа

Gazsjellësi “Rryma Ballkanike” do të jetë gati deri në mes të majit

Kryeministri Bojko Borisov tregoi në faqen e tij në Facebook se si inspekton nga helikopteri pjesën e ndërtuar të Rrymës Ballkanike – aksin nga fshati Gorni Dëbnik deri në Sesllanovci. Gjatësia e tij është 45 kilometra. Tashmë është ndërtuar..

03.01.20 14:26 |
Javën e kaluar Presidenti rus e akuzoi Bullgarinë se e vonon qëllimisht ndërtimin e “Rrymës Turke” nën presion të huaj.

Tension i ri mes Bullgarisë dhe Rusisë në lëmin e projekteve të gazit

Projektet bullgaro-ruse nuk zhvillohen mirë kohët e fundit, madje ka mundësi që ai i fundit prej tyre – “Rryma Turke”, i cili duhej të hynte në veprim vitin tjetër, të rrëzohet krejtësisht. Para tij, gjatë vitit 2014, dështoi projekti gjigant “Rryma..

09.12.19 16:20 |
Bojko Borisov

Kryeministri Bojko Borisov do të takohet me presidentin e ShBA-së Donalld Trëmp

Sot kryeministri i Bullgarisë Bojko Borisov do të takohet me presidentin e ShBA-së Donalld Trëmp në Shtëpinë e Bardhë. Bashkëpunimi në mbrojtje dhe në siguri, diversifikimi energjetik, ndikimi i huaj tek ne dhe siguria e Detit të Zi janë temat të cilat..

25.11.19 10:33 |
Всички новини: днес | вчера