Eмисия новини
от 11.00 часа
Maria Bakallova

Bullgarja Maria Bakallova nuk e mori çmimin “Oscar” për rol dytësor

Maria Bakallova nuk e mori statujën për aktoren më të mirë në një rol dytësor. Fituesi është Yun Yo-Jong për rolin e saj në filmin "Minari". Megjithëse nuk arriti ta marrë statujën, Maria Bakallova u krahasua me Marilyn Monroe nga drejtuesi i..

26.04.21 09:26 |

Maria Bakallova për rrugën e saj deri në “Borat”2, mesazhet dhe ëndrrat

Maria Bakallova – 24 vjeçe është aktorja e parë bullgare e nominuar për “Oskar”. Njohja vjen për rolin e saj të Tutar Sagdiev, vajza e një reporteri të imagjinuar kazak, në filmin komedi “Borat 2” të Sasha Baron Cohen. Disa orë pasi u bë e qartë..

19.03.21 07:15 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера